""
""

Strašna golgeterska forma Davida Silve srušila i Lester, Ešli Jang je pravi đavo! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.03.15. | 22:43

Silva je svoj šesti pogodak u poslednji sedam utakmica, a ukupno deseti u ovoj sezoni Premijer lige, postigao u prvom minutu nadoknade, kada je odlično ispratio svoj napad i loštu reakciju Bonija iz drgugog pokušaja pretvorio u pogodak, dok je slavlje domaćina potvrdio Milner (2:0). Talični Jang iskoristio grešku Tima Krula i doneo tri vredna boda Mančester junajtedu na Sent Džejms parku (0:1)

Strašna golgeterska serija Davida Silve za sobom je odnela i lukave Lisice! Lester je uspeo da zaustavi gotovo sve napade engleskog šampiona u večerašnjem meču, ali ne i one iz finiša prvog i drugog poluvremena utakmice  Etihadu, koje su u pogotke pretvorili Silva i Milner, nastavak šampionske trke sa neustrašivim Čelsijem – 2:0 (1:0).

Ipak, forma prvaka engleske u ovim trenucima uopšte ne liči na šampionsku i jasno je da ukoliko se uskoro nešto drastično ne promeni, od odbrane najvažnijeg trofeja u englskom fudbalu neće biti ništa.

Silva je svoj šesti pogodak u poslednji sedam utakmica, a ukupno deseti u ovoj sezoni Premijer lige, postigao u prvom minutu nadoknade, kada je odlično ispratio svoj napad i loštu reakciju Bonija iz drgugog pokušaja pretvorio u pogodak. Sjajnom španskom vezisti ovo je prvi put u karijeri da postigne dvocifreni broj pogodaka u toku jednog šampionata.

Domaća publika nije imala mira na ovoj utakmici sve do 88. minuta, kada je Džejms Milner na asistenciju Hesusa Navasa matirao Marka Švarcera i postavio konačan rezultat ovog meča.

Tačno 400 dana bilo je potrebno Ešliju Jangu da postigne novi pogodak u Premije ligi za Mančester junajted, a učinio je to u možda najvažnijem trenutku za Crvene đavole u ovoj sezoni.

Junated je još jednom odigrao meč ispod svakog proseka i ukusa njegovih navijača. Svi napadi gostiju na Sent Džejms parku bili su prilično jalovi i bezidejni, što je Njukasl mogao i da kazni u nekoliko navrata, posebno Papis Sise, koji sredinom drugog poluvremena nije uspeo da iskoristi zicer pred golom De Hee.

Sa druge strane, bilo je to gotovo perfektno veče Tima Krula, koji je u nekoliko navrata pravio čudesa na gol liniji, ali je u 89. minutu napravio kardinalnu grešku. Nakon jedne povratne lopte svojih defanzivaca Holanđanin se spetljao poslao pogrešan pas pravo u noge lukavog Ešlija Janga koji je taj poklon dočekao raširenih ruku i postigao pobedonosni pogodak za svoj tim, vredan ostanka na četvrtoj poziciji Premijer lige.

Veliko razočarenje svojim navijačima još jednom je priredio Everton, koji gotovo nije imao šansi u Stouku. Domaćin je golovima Mozesa i Dijufa zasluženo došao do tri velika boda, ali i pozicije osam na tabeli najvišeg ranga engleskog fudbala – 2:0 (1:0).