""

Stravično: Lukaku baš sredio Lorisa, ovaj tražio da brani iako mu se mutilo po glavi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.13. | 16:42

Sudar napadača Evertona i golmana Totenhema obeležio meč na Gudisonu (0:0)

Prazne puške na Gudisonu. Malo kvalitetnog fudbala, malo šansi i nijedan gol obeležili su meč Evertona i Totenhema, koji je trebalo da bude jedan od zanimljivijih u desetom kolu Premijer lige – 0:0.

Treneri Roberto Martinez i Viljas Boas opredelili su se za opreznije varijente, samo sa po jednim centarforom, ali ni Romelu Lukaku ni Roberto Soldado nisu uspeli da u rovovskoj borbi pronađu pukotinu u zgusnutim odbranama rivala, pa je ostao početni rezultat.

Meč je obeležilo nekoliko diskutabilnih odluka sudije Kevina Frenda, propuštenih prilika da svira jedanaesterce na obe strane ili da kartonom kazni, očigledan prekršaj Soldada nad Džagelkom.

Ako ne po lepoti fudbala, susret će se pamtiti po stravičnoj povredi Uga Lorisa u 77. minutu. Na njega je natrčao napadač Karamela Romelu Lukaku i pri punoj brzini ga kolenom udario po glavi (zaradio žuti karton), Francuz je momentalno ostao da leži na travi i činilo se da je reč o težoj povredi. Sve je izgledalo prilično ozbiljno sa strane, čak je i rezervni golman Bred Fridel počeo da se zagreva, lekarski tim Totenhema je predlagao zamenu, međutim, Loris je tražio da nastavi igru i u toj nameri je istrajao.

Loris je ostao među stativama, utakmica je zbog tog prekida produžena devet minuta, ali ni u nadoknadi se mreže nisu tresle.