""
""

Strotman i Najngolan najveće face Večnog grada! Lacio izgoreo u želji, Vučica je kraljica Rima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.12.16. | 16:55

Roma sa dva gola krunisala bolju igru u drugom poluvremenu i osvojila vredne bodove u jurnjavi za vodećim Juventusom - 0:2

Lacio je motivisaniji ušao u 165. prvenstveni rimski derbi, znatno bučnije izjave imali su izabranici Simonea Inzagija, ali su na terenu bili dominantniji samo prvih pola sata, dok je preostalih sat vremena na terenu pričala Roma. Vučica je znatno boljom igrom u drugom poluvremenu iskoristila veliki pad u igri Nebeskoplavih, pa je golovima Strotmana i Najngolana došla do velikog slavlja i važna tri boda u jurnjavi za vodećim Juventusom - 0:2 (0:0).

Najopasniji u uvodnim trenucima pred golom Rome bio je Ćiro Imobile, koji se često nalazio u solidnim situacijama, ali onaj konačni udarac nije bio pravi. Prvi deo igre pokvario je glavni arbitar Luka Banti, koji je nelogičnim odlukama, a posebno onom iz 32. minuta, kada je svirao čudan slobodan udarac nad Brunom Peresom, uneo nervozu na travu Olimpika i sprečio dva tima da pokažu nešto više u završnici prvog dela igre.

Bolju igru Rome u nastavku meča najavio je Edin Džeko u 53. minutu, čiji je udarac uspeo da zaustavi Federiko Marketi, a ključni trenutak se dogodio u 64. minutu, kada je Kevin Strotman ukrao loptu nespretnom Valasu na ivici kaznenog prostora i prebacio Marketija.

Taj gol Holanđanina načisto je izabacio domaće igrače iz ritma, ušlo se u otvoreni sukob na terenu, pa je rezervista Danilo Kataldi zaradio crveni karton.

Konačan udarac ljutom rivalu u 77. minutu zadao je Radža Najngolan, koji je udarcem sa preko 25 metara uhvatio Marketija potpuno nespretnog i doveo malobrojnu Rominu publiku do potpunog delirijuma.