""
""

Štutgarte, šta će ti trener?!

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.09.16. | 20:32

Dok je ekipu vodio skaut Švabe zabeležile dve pobede bez primljenog gola, odmah po dolasku novog šefa struke - kiks

Nije šala, Štutgartu definitivno bolje ide bez trenera! Kada je Jos Luhukaj otišao zbog loših rezultat ekipu je u prethodna dva kola vodio Olaf Jansen, klupski skaut, i zabeležio dve sigurne pobede bez primljenog gola, a evo danas kada je na klupu seo novi trener Hanes Volf - samo remi. Švabe nisu uspele da savladaju Bohum i sada za liderom Braunšvajgom zaostaju pet bodova.

Štutgart je ovo prvi nerešen rezultat u sezoni koji ga ostavlja na drugom mestu na tabeli. Vodili su petostruki šampioni Nemačke u Bohumu od 57. minuta meča pogotkom Kristijana Gentnera, činilo se da sigurno gaze ka trećem vezanom trijumfu, a onda su u finišu morali da spasavaju i taj bod. Na 1:1 izjednačio je Vurc u 79, da bi u poslednjih desetak minuta usledila apsolutna dominacija ekipe Gertjana Verbeka

Preokret je visio u vazduhu kako se to obično kaže, no tamo je i ostao...

A Braunšvajg se brzo oporavio upravo od udarca koji mu je u prošlom kolu zadao Štutgart u velikom derbijui Cvajte. Lider je bez mnogo problema savladao Fortunu, pošto jer već u prvih 45 minuta stekao dva gola viška preko Kumbele i Rajhela. Ajntraht je tako uspešno nastavio svoju misiju povratka u elitu koja bi trebalo da naredne godine bude kruna proslave 50 godina od jedine titule ovog kluba u istoriji.

Grojter Firt je imao šansu da se pobedom probije u sam vrh, da deli drugo mesto sa Štutgartom, ali primio je gol u drugom minutu nadoknade od Sandhauzena i ispustio dva boda...