"Ne može sam - Nestorovski"

Sudar dva ostrva pripao Sardiniji: Kaljari gurnuo Palermo u provaliju, Nestorovski i dalje igra sam (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 31.10.16. | 22:57

Makedonac postigao pet od ukupno osam golova sicilijanskog tima na startu sezone, ali je De Zerbijeva ekipa ponovo ostala praznih šaka

Ne može sam - Nestorovski

Sudar dva italijanska ostrva pripao je Sardiniji! Kaljari je na svojoj Sant Eliji savladao očajni Palermo, čija je i dalje jedina svetla tačka fenomenalni makedonski napadač Ilija Nestorovski. Sicilijanci su u dosadašnjem toku sezone postigli osam golova, a on je postigao pet. Ipak, njegov večerašnji nije bio dovoljan sastavu Roberta de Zerbija da izbegne poraz na teškom gostovanju - 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu je viđena prava fudbalska uspavanka, koju je na samom početku drugog poluvremena u potpunosti neutralisao raspoloženi Danijele Desena. Gosti su u finišu utakmice uspeli da se oporave. Nestorovski je u 79. minutu izjednačio rezultat nakon dodavanja Andree Rispolija posle čega je usledio nešto jači pritisak ka golu domaćina, ali nije bilo i velikih prilika, pa je Kaljari zasluženo došao do celog plena.

Novu šansu da prekine niz od četiri uzastopna poraza Palermo će imati u nedelju na Renco Barberi kada stiže Milan, dok Kaljari u subotu ide na noge razigranom Torinu.