"Rafael van der Vart"

Švabe rešetale uzalud: Štutgart tri puta vodio, ali ostao bez plena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.13. | 17:20

Domaćin iz Hamburga svaki put imao spreman odgovor i zasluženo stigao do boda

Rafael van der VartFudbaleri Štutgarta baš nemaju sreće u domaćem šampionatu, pošto su još jednom bili bolji tim na terenu, a na kraju ostali bez kompletnog plena. Tri puta fudbaleri Štutgarta držali su rivale iz Hamburga u šaci, tri puta vodili, a na kraju osvojili samo bod - 3:3.

Gosti su već u 3. minutu iskoristili uspavanost protivnika, Vedad Ibišević Aleksandru Maksim odigrali su odličan dupli pas, a Maksimu kasnije nije bilo teško da matira Adlera

U 22. minutu Hamburger je preko Pjer-Mišel Lasoge stigao do prvog izjednačenja na utakmici. Ipak, svega 16 minuta kasnije Kristijan Gentner koristi odbitak posle slobodnog udarca Maksima i sa nekih osam metara dovodi svoj tim u novo vođstvo, a rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvreme.

U drugih 45 minuta viđena je nova goleada. Bert van Marvijk je umesto Žaka Zoue uveo Maksimilijan Beister, što se ispostavilo kao odličan potez. Napadaču Hamburgera bilo je potrebno svega deset minuta da se upiše u listu strelaca i ponovo izjednači rezultat, međutim... Već u 64. minutu Štutgart ponovo dolazi u prednost, a ovog puta je gol poklonio Joan Đuru. Samo 120 sekundi kasnije tim iz Hamburga ponovo dolazi do izjednačenja, preko kapitena Rafaela van der Varta, pa je rezultat u 66. minutu iznosio 3:3.

Do kraja meča promena rezultata nije bilo, iako su oba tima imala svoje prilike.

Volfsburg je u drugoj utakmici večeri savladao Augsburg sa 1:2 i Bavarcima naneo treći poraz u nizu. Vukovi su, pak, prvi put ove sezone osetili ukus pobede na strani.