Sveci slavili i u Monpeljeu: Trap briljirao, Matuidi odneo ceo plen u Pariz! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.08.15. | 22:44

Pari Sen Žermen siguran u uvodnom meču trečeg kola francuske lige

Slavlje Parižana u Monpeljeu

Pari Sen Žermen je nastavio pobedničku seriju i na gostovanju u Monpeljeu, gde je tim Lorana Blana slavio minimalno sa 1:0  u uvodnom meču trećeg kola Lige 1.

Šampion Francuske trijumfovao je golom Blaza Matuidija u 61. minutu. Tačno po isteku časa igre Maksvel je proigrao odlično vezistu, a ovaj razornim udarcem levicom iz okreta sa ivice peterca savladao golmana domaćina Lugalija za treće uzastopno slavlje Svetaca u novoj sezoni (drugo na gostovanjima).

PSŽ je, kao i u prethodnim utakmicama, bio bolji, kontrolisao je igru i zasluženo slavio. Imao je i malo sreće, početkom drugog poluvremena kada je Monpelje mogao do gola. Jonas Martin je izveo slobodan udarac, a Kevin Trap panterskim skokom odbranio udarac glavom Ramija Bansebainija, fudbalera domaćih. Upravo tim potezom Nemac je pokazao zašto je ovog leta plaćen 9.500.000 evra.

Ekipa Lorana Blana je do kraja rutinski privela meč karaju i novom pobedom izdvojila se na čelu tabele francuskog šampionata. Spomenimo i da u timu Svetaca ponovo nije bilo povređenog Zlatana Ibrahimovića, kao ni novajlije iz Mančester Junajteda Anhela Di Marije

LIGA 1 – 3. KOLO

Monpelje – PSŽ 0:1 (0:0)