"Strelci - Buzer i Konopljanka"

Takvog ni Ajaks nije uspeo da stvori: Konopljanka zabio koplje u srce De Burove dece (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.03.15. | 23:53

Ukrajina ima dva predstavnika u četvrtfinalu Lige Evrope, pošto se Dinamu pridružio Dnjepar tek posle produžetaka u Amsterdamu

Strelci - Buzer i KonopljankaAjaksova deca nisu izdržala! Izveo je Frank de Bur na teren Amsterdam arene drugi najmlađi sastav u ovosezonskoj Ligi Evrope, na isteku sata igre podigao ruke u vis znak mogućeg uspeha, međutim, Jevgen Konopljanka je fudbaler kakvog holandski gigant nije uspeo da stvori u svojoj prepoznatljivoj fabrici. Kapitena Dnjepra je u produžecima jednim potezom presekao nalete inspirativnog i poletnog sastava Lala, prodružio se Dinamu iz Kijeva u četvrtfinalu Lige Evrope i Ukrajincima makar malo ulepšao stvarnost. Zbog gola u gostima tim Mirona Markeviča ide dalje - 1:2 večeras, ali i 1:0 u prvom susretu.

Prošlo je tačno 30 godina otkako je Dnjepar poslednji put igrao produžetke u evropskim kupovima. Tad je ispao protiv Bordoa na penale, ali je Konopljanka odlučio da se ne kocka, nego da sve sam reši. Uzeo je loptu u 97. minut, dugo tražio prostor za šut, odapeo strelu sa 20 metera i primorao do tad sigurnog Silesena da kapitulira.

Utišala se u tom trenutku Amsterdam arena, iako je samo 37 minuta ranije treperila od uzbuđenja. Gol koji je rasplamsao strasti delo je Rajčeldi Bazura, momka rođenog 12. oktobra 1996, koji je iskoristio kiks odbrane gostiju i postao drugi najmlađi strelac u Ligi Evrope ove godine.

Problem Ajaksa je što se posle gol Bazura povukao i do kraja regularnog dela uputio tek jedan udarac ga golu rivala. Dnjepar je preuzeo inicijativu, na već opisan način preko Konopljanke poravnao na 1:1, pa je pogodak glavom Van Horna tri minuta pre kraja produžetka značio Kopljanicima samo častan oproštaj od međunarodne scene.

Ko se sve nalazi u žrebu četvrtfinala Lige Evrope pročitajte OVDE.

LIGA EVROPE, ŠESNAESTINA FINALA - REVANŠI

Dinamo Moskva - Napoli 0:0, prvi meč 1:3, dalje ide Napoli

Roma - Fjorentina 0:3 (0:3)
/Rodrigez 9pen, Alonso 18, Basanta 21/, prvi meč 1:1, dalje ide Fjorentina

Dinamo Kijev - Everton 5:2 (3:1)
/Jarmolenko 21, Teodorčuk 35, Veloso 37, Gusev 56, Antunes 76 - Lukaku 29, Džakelka 82/, prvi meč 1:2

Torino - Zenit 1:0 (0:0)
/Glik 90/, prvi meč 0:2, dalje ide Zenit

Ajaks - Dnjepar 2:1 (1:0, 0:0)
/Bazur 60, Van Horn 117 - Konopljanka 97/, prvi meč 0:1, dalje ide Dnjepar.

Inter - Volfzburg 1:2 (0:1)
/Palasio 71 - Kliguri 24, Bendtner 89/, prvi meč 1:3, dalje ide Volfzburg

Sevilja - Viljareal 2:1 (0:0)
/Iborba 69, Suarez 83 - Dos Santos 73/, prvi meč 3:1, dalje ide Sevilja