Posle je stigao i voz

Ti ludi, ludi Belgijanci: Gent pobednik kola, Antonov srušio šampiona, Pozuelo na vešalima dok ga gazi voz?!

Vreme čitanja: 3min | ned. 17.03.19. | 20:13

Sad sledi deoba bodova…

Majstori drame, zato su se uostalom prvi i dosetili sistema takmičenja sa plej-ofom i podelom bodova. Mada ovog puta poslednje “redovno” kolo nije donelo mnogo neizvesnosti, jer je jedina prava dilema bila: ko će iz direktnog duela Sent Trojdena i Genta u plej-of? Ali to ne znači da nam kraj regularnog toka belgijskog prvenstva nije doneo uzbuđenja.

Da se ipak za početak vratimo na ono najveće rezultatsko: Roman Jaremčuk, 23-godišnji ukrajinski napadač, postigao je dva gola na gostovanju kod Sent Trojdena i još jednom pokazao zašto ga je Gent na leto 2017. doveo iz kijevskog Dinama za circa 2.000.000 evra. Kako je Gentu bio dovoljan i bod za plasman u šest najboljih na tabeli, a Jaremčuk je već u 17. minutu nagovestio u kom smeru ide meč, ovde i nije bilo previše sekiracije.

Ali šta zato reći za okršaj u Liježu u kome je 22-godišnji Crnogorac Stefan Milošević – januarsko pojačanje iz Iskre - postigao het-trik za Beveren pre no što je Standard  u poslednjih 35 minuta utakmice okrenuo na 4:3?! U stvari, bilo mu je dovoljno svega 24 minuta koliko je prošlo od prvog gola Merveja Bokadija, preko dva komada Muse Đenepa do pobedničkog pogotka iskusnog Orlanda Saa.

Šta dalje reći za neobjašnjiv neuspeh aktuelnog šampina Klub Briža, koji je na domaćem timu pao pred preporođenim Muskronom, koji u kalendarsko 2019. ne zna za poraz, iako je po plasmanu među gorima u ligi i to tek nakon što je vezao šest pobeda, pa posle dva remija danas upisao i sedmu. Junak ove poslednje je bio Nemanja Antonov, dojučerašnji bek Partizana, koji je u 81. minutu meča pogodio za Muskronovih 2:1.

Poklon Antonova doduše nije umeo da iskoristi vodeći Genk, koji je na gostovanju kod Zulte Varegema imao prednost od 3:1, držao je 3:2 sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, a onda je Hamdi Harbaui pogodio za konačnih 3:3 i sprečio goste da plej ofu započnu sa pet bodova prednosti nad najbližim rivalom, preciznije Klub Brižom.

Genkovi se ultrasi ipak nisu sasvim prepustili slavlju, već su iskazali i određene negativne emocije i to prema dojučerašnjem miljeniku Alehandru Pozuelu. Španski plejmejker je naime insistirao da odmah ode u Toronto, čak nije želeo da odigra ni ovu poslednju utakmicu, već je prvo pretio tužbom, pa glumio bolest, na kraju je navodno otišao na Pirineje na sahranu nekog dede. Genk nije imao izbora, prihvatio je Torontovu ponudu d 9.000.000 evra i pustio ga da ide. Navijači ga ipak nisu pustili da ide bez “pozdrava”, pa su njegovu lutku danas obesili na tribini pre no što su "performans" zaokružili pregazivši ga nacrtanim vozom?!

Surovo, ali sećamo se i vremena kad su navijači Standarda odsekli glavu Stivenu Defuru nakon što je prešao u Anderleht. Nisu baš ti Belgijanci tako fini.

Kako bilo, stanje pred početak plej-ofa biće sledeće: Genk (32), Klub Briž (28), Standard (27), Anderleht (26), Gent (25), Antverpen (25).

BELGIJA 1 - 30. KOLO:

Klub Briž - Muskron 1:2 (0:1)