""
""

To se zove uspešno realizovan petogodišnji plan: MLS liga dobila novog šampiona posle najbržeg gola u istoriji finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 07.12.15. | 10:47

Slavlje za Portland Timberse

Fudbaleri Portland Timbersa osvojili su MLS ligu, pošto su u finalu u Kolumbusu savladali domaći Kru sa 2:1.

Timersi su osvojili prvu titulu prvaka u svojoj petoj sezoni u MLS ligi i tako postali deseti tim u SAD kojem je to pošlo za rukom.

Portland je poveo već u 27. sekundi preko Dijega Valerija, što je bio najbrži gol u istoriji finala. Već u sedmom minutu Timersi su udvostručili prednost preko Rodnija Valasa, dok je Kej Kamara uspeo samo da ublaži poraz u 18. minutu.
Nijednog trenutka nisam osećao opasnost, bio sam staložen. Utišali smo domaći tim čvrtstom igrom i to je bio ključ pobede“, rekao je trener Portlanda Kaleb Port.

Prošle sezone šampion u MLS ligi bio je Los Anđeles Galaksi.