Slavlje domaćih navijača

Tri stvari su sigurne u Alžiru - smrt, porez i pobeda Kabilijea nad Huseinom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 13.11.18. | 21:15

Spektakularn meč na severu Afrike

Fudbalsko popodne u Alžiru bilo je rezervisano za fudbalere Kabilijea i Husein Deja, koji su naprepunom stadionu u Tizi Vezuu, gradu na severu ove zemlje, odigrali zanimljiv meč. Domaćin i favorit slavio je na kraju sa 2:1 na radost svojih brojnih pristalica, ali mnogo teže nego što se očekivalo.

Iako je tamnoputi i snažni napadač iz Nigerije Nvofor doveo Kabilije u vođstvo u 22. minutu, gosti su uspeli u nastavku preko Ibrahima Deba da dođu do izjednačenja posle brze kontre u 47. minutu. Dugo su fudbaleri Huseina i odoloveli protiv ekipe koju nisu pobedili gotovo deceniju i po na njenom terenu.

Ni večeras nisu bili ni blizu rušenja te tradicije, a da po ko zna koji put pognute glave napuste Tizi Vezu pobrinuo se napdač domaćih Rezki Hamrun odličnim udarcem u 74. minutu.

Taj pogodak bacio je u trans navijače domaćeg tima, a izveštaj sa ovog meča pogledajte na snimku ispod. Shvatićete koliko se voli fudbal i u Alžiru.

ALŽIR 1 - 14. KOLO

Kabilije - Husein Dej 2:1 (1:0)
MS Alžir - Bel Abes 0:1 (0:1)