""

Tričkovski upucao moskovski Spartak, Videoton ispao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.08.16. | 20:47

Geteborg iznenadio Helsinki, Krasnodar bez greške u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Kiparski AEK iz Larnake slavi Ivana Tričkovskog! Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde postigao je pobedonosni gol protiv Spartaka u Moskvi (1:0) i poslao svoju ekipu u baraža za Ligu Evrope.

U prvom meču koji je odigran pre sedam dana na Kipru, bilo je 1:1. Večeras je AEK bio hrabar, ali je imao i dosta sreće.

Na kraju je ruskom velikanu, najpopularnijem klubu u toj zemlji, Tričkovski presudio pogotkom u 89. minutu.

Drama u Finskoj, a na kraju su slavili gosti iz Švedske. Fudbaleri IFK Geteborga igraće u baražu za Ligu Evrope, pošto je u revanšu trećeg kola kvalifikacija u gostima savladala Helsinki sa 2:0.

U prvoj utakmici odigranoj u Geteborgu gosti su slavili sa 2:1, ali očigledno im ni to nije bilo dovoljno za plasman u narednu fazu. Najtrofejniji švedski klub poveo je u 35. minutu preko Mikaela Bomana i najavio uspeh, a onda sedam minuta pre kraja Jakob Ankersen je poslao Geteborg u baraž.

Bivši fudbaler Partizana Medo Kamara igrao je za Helsinki celu utakmicu.

Za razliku od Spartaka, drugi ruski predstavnik Krasnodar rutinski je na svom stadionu savladao maltešku Birkirkaru i potvrdio plasman u baraž.

Mađarski Videoton, koji je u drugom kolu kvalifikacija eliminisao Čukarički završio je takmičenje. Danski Midtjiland je posle produžetka izborio remi 1:1 koji ga je odveo dalje.