""

До свидания Петровский! Tužan oproštaj Zenita od starog prijatelja (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 08.04.17. | 21:14

Sledi selidba na novi stadion Krestovski posle 92 godine

Zenit iz Sankt Peterburga se oprostio od svoje prve kuće, stadiona Petrovski posle 92 godine zajedničke istorije. Trofejni ruski klub večeras je remizirao 1:1 protiv Anžija iz Mahačkale u utakmici 22. kola Premijer lige i već sledeći meč kao domaćin igraće na novom, supermodernom i tri puta većem Krestovki stadionu.

A mogao je Zenit lepše da se oprosti od Petrovskog. Ovako, pamtiće se samo jedan osvojeni bod, korak nazad u borbi za titulu sa Spartakom i CSKA i crveni karton koji je dobio Nikolas Lomberts u 51. minutu.

Ostaće upisano i da je poslednji gol za Zenit na stadionu Petrovski postigao Aleksandar Kokorin u 73. minutu, pošto je prevario dvojicu igrača među kojima je bio i Tomas Fibel  za konačnih 1:1.

Prethodno je Pavel Jakovljev u 21. minutu iznenadio pomalo nonšalantnu odbranu Zenita i doveo goste u vođstvo.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović je odigrao celu utakmicu za ekipu iz Sankt Peterburga.

Zenit će na novom stadionu da debituje 21. aprila, kada će im u goste, takođe u prvenstvenoj utakmci, doći ekipa Urala.