""
""

U Malmeu ne bi "preživele" ni mnogo bolje odbrane nego što je Seltikova: Đurđić i Rodić u Ligi šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 25.08.15. | 22:43

Šampion Švedske nadoknadio zaostatak iz Škotske i slavio sa 2:0 na Švedbank stadionu. Dinamo iz Zagreba sa igračem manje u drugom poluvremenu bez problema slomio otpor Skenderbega u drugom poluvremenu - 4:1

Ono što je pre dve nedelje u Malmeu doživeo Salcburg, to je večeras na svojoj koži na najbolji način osetio Seltik. Šampion Švedske Malme nadoknadio je zaostatak od jednog gola iz meča sa Seltik parka (2:3) i na svom Švedbank stadionu obezbedio plasman u Ligu šampiona - 2:0 (1:0).

Ekipa za koju su svih 90 minuta odigrali srpski internacionalci Vladimir Rodić i Nikola Đurđić do važnih golova stigla je iz dva prekida. Prvo u 23. minutu kada je na centaršut Viktora Jutuna sjajno naleteo kapiten Markus Rozenberg, a drugi put u 54. miniutu kada je nakon udarca glavom Felipea Luisa Karvalja lopta na putu ka golu pogodila Dedrika Bojatu i odsela u mreži Grega Gordona.

Osim samog uvoda meča, kada je Seltik imao više od igre i koristio lošu organizaciju odbrane domaćina, ostatak utakmice prošao je pod apsolutnom kontrolom izabranika Ogea Harejdea, koji su u nekoliko navrata propustili priliku da dođu do pogotka koji bi im značajno olakšao sam finiš meča.

Srpski arbitri na čelu sa Miloradom Mažićem gotovo su besprekorno delili pravdu na ovoj utakmici i još jednom potvrdili da su i te kako dostojni najveće scene evropskog klupskog fudbala.

Liga šampiona se slavila u Malmeu, ali i u Zagrebu, gde je domaći Dinamo, uprkos činjenici što je gotovo celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, stigao do prilično ubedljive pobede nad albanskim Skenderbegom i prema očekivanju obezbedio plasman u grupnu fazu takmičenja - 4:1 (2:1).

Izabranici Zorana Mamića našli su se u izuzetno nezgodnoj situaciji u 48. minutu kada je pri rezultatu 2:1 isključen Portugalac Gonkalo, ali je sve došlo na svoje mesto samo sedam minuta kasnije kada je na 3:1 povisio Francuz Taravel. Konačan rezultat deset minuta pre kraja utakmice postavio je Sudani.