""
""

U pobedi Vitesea sve je stalo u 4. minutu da pošalje poslednji pozdrav legendi...

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.03.13. | 22:15

Klub iz Arnema savladao Utreht sa 2:0 u meču koji je ostao u znaku sećanja na legendarnog Tea Bosa koji je u 47. godini preminuo posle borbe sa kancerom

Vitese je pobedio Utreht sa 2:0 u premijernom meču 25. kola holandske Eredivizije, ali na stadionu u Arnemu nije bill velikog slavlja. Meč je ostao u znaku sećanja na legendu Vitesea Tea Bosa koji je juče preminuo u 47. godini posle višemesečne borbe sa kancerom.

Teo Bos je jedna od najvećih legendi Vitesea, za koji je igrao od 1983. do 1998. godine (cela karijerea!) i za to vreme upisao 369 ligaških mečeva i postigao jedan gol. Kasnije je bio i trener kluba iz Arnema. Celu karijeru je igrao sa brojem četiri na leđima, zbog čega je sudija večerašnjeg meč Bas Nijhuis simbolično u četvrtom minutu prekinuo meč da se minutom ćutanja oda pošta klupskoj legendi, posle čega je utakmica nastavljena.

Pre meča, kompletan tim i stručni štab Vitesea su položili cveće pred deo tribine koji će nositi ime Tea Bosa.

A, što se fudbala tiče, tu nije bilo razloga za tugu domaćih fanova. Majk Havenar je u 15, minutu pogodio na asistenciju Ibare. Sve dileme je rešio najbolji strelac šampionata i prva zvezda Vitesea – Vilfrid Boni. Napadač iz Obale Slonovače je pogodio za konačnih 2:0 i stigao do svog 24. prvenstvenog pogotka ove sezone, a pogodak je proslavio pokazujući majicu na kojoj je bila slika Tea Bosa.