Ubitačan tandem Oba - Aleks! Arsenalu dosta i tri minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.09.18. | 18:53

Everton je prelako položio oružje u Londonu - 2:0

Pretilo je da se izrodi u jedno od dosadnijih nedeljnih popodneva, ali su se Aleks Lakazet i Pjer Emerik Obamejan potrudili da London ne vidi danas još jednu fudbalsku uspavanku. Tobdžije su savladale Everton sa 2:0 i upisale četvrtu vezanu pobedu koja će treneru Unaju Emeriju sigurno vratiti osmeh na lice.

Ali, nije Arsenal lako zabeležio pobedu, štaviše gol im je opasno visio u vazduhu u završnih 15 minuta prvog dela kada su odlične prilike za Karamele propustili i Dinj, Volkot i povratnik posle suspenzije Ričarlison. Dobro se u nekoliko navrata istakao i golman domaćih Petr Čeh koji je dobrim intervencijama ulio samopouzdanje malo labilnoj odbrani Arsenala.

U nastavku je sve došlo na svoje mesto, razigrao se Velšanin Aron Remzi i po njegovim notama Arsenalov fudbalski ples je počeo da donosi rezultate. Aleks Lakazet je sjajno u 56. minutu pogodio gornji levi ugao Džordana Pikforda, a samo tri minuta kasnije i Obmejan je posle prelepe kontre stavio tačku na ovaj duel.

Razgalili su napadači Tobdžija svoje navijače s dva lepa gola, a domaćin, koji se zadovoljio rezultatom, mirno je priveo meč kraju. Everton je stigao da zapreti u finišu preko Ričarlisona i Dženka Tosuna, ali se rezultat nije menjao.

Inače, sa ova dva gola okršaji Arsenala i Evertona su postali najefikasniji u istoriji Premijer lige sa čak 153 postignutih. Arsenal se trijumfom izjednačio sa lokalnim rivalom Totenhemom na deobi petog mesta, oboje imaju po 12 bodova.

ENGLESKA 1 - 6. kolo

Fulam - Votford 1:1 (0:2)