""

Union Berlin osetio sav bes Grojtera, Karlsrue prekinuo crni niz

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.09.13. | 20:34

U derbi susretu Kelna i Kajzerslauterna nije bilo golova

Fudbaleri Grojter Firta upisali su prvi trijumf posle tri meča posta i nastavili svoj pohod ka povratku u elitu. Izabranici Franka Kramera su do nogu potukli Union Berlin rezultatom 4:2 i tako ponovo zaseli na čelnu poziciju Cvajte.

Ipak, nije sve tako dobro počelo po Bavarce. Domaćin je prvi poveo, posle jedne greške Zoltana Štibera, napadač tima iz Berlina Soran Brandi je uputio odličan pas ka Benjaminu Koleru, koji je bez većih problema sa nekih desetak metara matirao golmana Hesla.

Posle prvog poluvremena rezultat se nije menjao, a u nastavku je viđena prava goleada. Seriju Zelenih otvorio je Goran Šukalo u 52. minutu, samo osam minuta kasnije nadovezao se Tom Veiland, da bi u 66. minutu Štiber povisio na 3:1.

Unija je preko Simona Terodea uspela da ublaži prednost u 87. minutu, ali je Štiber samo 120 sekundi kasnije postavio konačnih 4:2 za Grojter.

Bivši napadač Crvene zvezde Ognjen Mudrinski nije bio ni na klupi za rezervne igrače.

Karlsrue je posle četiri meča bez trijumfa konačno ostvario pobedu, i to nad nemoćnim Kotbusom, koji je opasno blizu zone ispadanja – 2:0.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu, u razmaku od svega 12 minuta. Prvo je Koen van der Biezen u 22. minutu sa bele tačke doveo domaćina u vođstvo, da bi u 34. Gordon postavio konačnih 2:0.

Karlsrue je sada na četvrtom mestu na tabeli sa 12 bodova, dok Kotbus ima osam.

U derbi meču koji su odigrali Keln i Kajzerslautern nije bilo golova. Jarčevi sada imaju tri boda zaostatka u odnosu na Firt, dok Đavoili imaju 11 bodova.