"Šene"

Uporni Šene doneo pobedu Kopljanicima u prvom derbiju Eredivizije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.08.14. | 18:39

Golčina El Gazija u 90. minutu srušila nade igrača AZ Alkmara

ŠenePrava holandska utakmica u derbiju drugog kola Eredivizije između AZ Alkmara i Ajaksa, a šampioni su i ovog puta bili uspešniji – 1:3 (0:1).

AZ Alkmar je prošle sezone igrao odlično protiv timova iz vrha tabele, ali nije uspeo da i ovoj sezoni nastavi dobar učinak, Kopljanici iz Amsterdama su se pokazali kao suviše ozbiljan protivnik.  Odbrana domaćina se već u 15. minutu uspavala, Lase Šone je video utrčavanje Dejvija Klasena na desnoj strani, poslao loptu u prazno, a Holanđanin je preciznim udarcem po zemlji savladao Alvarada.

Na AFAS stadionu je pljuštala kiša, ali to nije sprečilo Stivena Bergiusa da u 50. minutu prerola loptu i mirno je smesti iza Silesena posle srećnog spleta okolnosti.

Lase Šene je u 69. minutu pokazao koliko je važan igrač za Ajaks, prvo je spasao izgubljenu loptu na aut liniji, proverio sa sudijom da li može da nastavi igru, a onda započeo slalom po ivici kaznenog nakon kojeg je usledio oštar šut u donji levi ugao Alvaradovog gola.

Kopljanici su do kraja meča imali bolje šanse, Sigurtson se obrukao kada je izašao sam ispred golmana, to je moglo da se obije o glavu gostima, ali je rezervista Anvar El Gazi u 90. odličnim golom stavio tačku na ovu utakmicu, barem na fudbalsku stranu jer su se fudbaleri pokoškali u sudijskoj nadoknadi, a Mojsander i Guveleuv su zaradili žute kartone.