"slavlje crveno-belih"

Uprkos svemu: Voši ostala navika da pobeđuje

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.02.17. | 15:59

Meleg, Babić i doneli Lalama sigurnih 4:1 u Subotici

slavlje crveno-belihNavijači nisu bili spremni da upravi ponude bezgranično poverenje, pa su sa sada već bivšim rukovodstvom otišla i obećanja o ataku na titulu i stvaranju neke istinski moćne Vojvodine koja će moći da se porva sa beogradskim večitim rivalima. Otišao je i trener Nenad Lalatović, ali je ostala - navika da se pobeđuje. Sada i na strani, iako dobre igre na gostovanjima baš i nisu bile Vošina glavna karakteristika. Ipak, u Subotici sigurnih 4:1 za lep početak prolećnog dela polusezone.

Već u petom minutu poveli su Novosađani pogotkom kapitena Dejana Melega, da bi otpor domaćeg tima i definitivno slomili tokom ludih pet minuta početkom drugog dela igre. Prvo je Siniša Babić u 54. duplirao prednost Lala, a taman što je već u 57. Ognjen Mudrinski vratio domaće u život pogotkom za 1:2, Filip Malbašić je u 59. ponovo izdigao goste na dva gola razlike i gostima oduzeo pravo da se nadaju da će moći makar do boda. Januarsko pojačanje Vojvodine Mario Maslać u samom finišu utakmice i pečatirao je selidbu bodove u Novi Sad.

Voša na velikih 11 bodova viška nad ekipom Mladosti, devet iza vodeće Crvene zvezde. Pogrešili su svi koji su požurili da unapred otpišu novosadske crveno-bele. Možda para nema, ali kvalitet je još tu. A novi šef Dragan Ivanović zna znanje. Pokazao je već to.