"Nemoćni Kurtoa"

Užasno veče za golmane na Stamfordu: Kurtoa primio gol karijere, Begović poklonio pobedu Čelsiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.04.15. | 20:22

Plavci su uz dosta sreće došli do tri važna boda i ponovo se odaljili od najbližih pratioca na tabeli - 2:1

Nemoćni Kurtoa

Dva golmana kakve bi požele svaki tim na svetu, po kvalitetu u samom vrhu engleske Premijer lige, ali dva čuvara mreže koja su na neslavan način obeležila okršaj između Čelsija i Stouka na Stamford Bridžu. Tibo Kurtoa i Asmir Begović poklonili su po jedan pogodak na ovoj utakmici, ali su Plavci ipak uz dosta sreće došli do tri važna boda i ponovo se odaljili od najbližih pratioca na tabeli - 2:1 (1:1).

Izabranici Žozea Murinja još jednom su odigrali utakmicu ispod svog proseka i realnog kvaliteta, ali su svoj stadion ipak napustili uzdignutog čela.

Domaćin je uz mnogo sreće došao do prvog gola. Seska Fabregasa u petercu Stouka u 39. minutu nespretno je srušio Volšajd, nakon čega je Azar bio nemilosrdan sa bele tačke.

Isti igrač je u 44. minutu tražio faul na protivničkoj polovini, sudija Džonatan Mos je pustio da utakmica teče, a onda je do lopte došao Čarli Adam i sa oko 60 metara udaljenosti lobovao istrčalog Tiboa Kurtou.

Čelsiju je teško išlo u drugom poluvremenu, ali je u 62. minutu usledila katastrofalna greška Beogovića, koji je umesto svom igraču loptu poslao u noge Azaru, ovaj se stuštio ka golu gostiju i dodao Remiju, kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine postigne pogodak i postavi konačan rezultat ove utakmice.