""
""

Valensija pokorila Madrigal: Mustafi nije Slepi Miš nego skakavac! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.11.14. | 18:41

Valensija pobedom nad Viljarealom (3:0) stigla do deobe drugog mesta. Blistao nemački reprezentativac strelac dva gola.

Znao je Viljareal da na svom Madrigalu Valensiji da i četiri gola, ali vremena su se promenila. Predvođeni sjajnim nemačkim defanzivcem Mustafijem Slepi Miševi su bez većih problema naneli poraz rivalu koji ih je prošle sezone na istom mestu deklasirao i skočili do deobe drugog mesta Primere. Danas je Žuta Podmornica imala samo jalovu incijativu, dok su za kreaciju bili zaduženi momci portugalskog stručnjaka Njunja Santa.

Imali su gosti u svojim redovima za asistencije ponovo raspoloženog Argentinca Pjatija, imali su sjajnu timsku igru, ali je jednačinu sa više nepoznatih za odbranu Viljareala predstavljao Nemac Mustafi. Autogol Trigerosa u šestom minutu posle nespretne reakcije u svom šesnaestercu najavio je da će publika na Madrigalu morati da se pomiri sa porazom. Viljareal je samo sporadično pretio, a lekciju iz direktnog i konkretnog fudbala dobio je u nastavku. Posle jednog u nizu kornera za Valensiju Mustafi je ostavljen sam na nekih deset metara od gola Viljareala. Snažni Nemac takav poklon nije propustio...

Da ništa nisu naučili iz sopstvenih grešaka igrači Viljareala su demonstrirali samo devet minuta kasnije. Opet je posle kornera sa desne strane Mustafi ostavljen. I opet je pogdio na isti način. Valensija drugo mesto Primere deli sa Atletiko Madridom, dok ima bod više od Barselone.