""
""

Vest Hem na pragu nove eliminacije! Heroj Domžala Črnic režirao senzaciju u Ljubljani (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 28.07.16. | 22:40

Maribor ostvario pozitivan rezultat na gostovanju Aberdinu, AZ Alkmar jedva sa Janjinom

Izgleda da Vest Hemu Slavena Bilića baš nije do igranja Lige Evrope. Nadaleko je poznato da engleski klubovi previše ne cene drugorazredno evropsko takmičenje, a još jedan od dokaza ovakve tvrdnje viđen je večeras u ljubljanskim Stožicama, gde su Domžale srušile Čekićare na krilima 24-godišnjeg heroja Matica Črnica i slavile sa 2:1!

Pred slovenačkim klubom je teži deo posla, jer sledeće nedelje gostuje u Londonu, ali ako je prošle godine u istoj fazi mogla Astra Đurđu, što sada nešto slično ne bi mogle i – Domžale?

Za slovenačkog domaćina sve je počelo kao u snu. Već u 11. minutu Črnic je sa bele u trans bacio tribine i dobrano unervozio Slavena Bilića. Mada, Vest Hem je istom merom uzvratio samo sedam minuta kasnije preko Marka Nobla, kada se činilo da bi gosti mogli da preuzmu kontrolu i završe posao.

Umesto toga, Domžale su dodale gas i zaigrale još bolje, snažnije i odlučnije. I to se vrlo brzo isplatilo. Samo četiri minuta u drugom delu bila su potrebna Črnicu da izraste u apsolutnog junaka prve utakmice i na lukav način matira Adrijana za novo vođstvo Domžala.

I tu nije bio kraj. Domaćin se nije predavao, već je želeo još jedan gol u mreži protivnika. Do njega, doduše, nije došao, ali izabranici Luke Elsnera hrabro su se suprotstavili daleko jačem rivalu, koji je nastupao u punom sastavu, ali nije pokazao gotovo ni delić igara iz prošle sezone.

Pozitivan rezultat iz prvog meča ostvario je i Maribor, koji je na gostovanju Aberdinu u Škotskoj odigrao nerešeno 1:1.

Gosti iz Slovenije prvi su stigli do gola i to tek u 83. minutu. Tada je prekaljeni Milivoje Novaković iskoristio veliku grešku protivničke odbrane, zatresao mrežu i doneo gol nade da bi Maribor mogao ponovo u grupnu fazu jednog klupskog takmičenja.

Međutim, sve bi bilo još bolje da Džonatan Hejs na samo nekoliko trenutaka pre završetka meča nije pretvorio asistenciju Adama Runija u izjednačujući gol i znatno neizvesniji revanš.

Na kraju AZ Alkmar je na svom terenu na jedvite jade savladao grčku Janjinu i to minimalcem, a jedini gol na meču postigao je Derik Lukasen u 36. minutu posle kornera.