""
""

Vilotić doneo Grashopersu Kup Švajcarske! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 20.05.13. | 20:09

Golom srpskog štopera u penal seriji Skakavci savladali Bazel i osvojili prvi trofej posle deset godina

Grashopers slavi Milana Vilotića! Bivši štoper Crvene zvezde izrastao je u junaka popularnih Skakavaca, pošto je golom u penal seriji doneo svom timu trijumf u finalu Kupa Švajcarske nad Bazelom.

Vilotić je sa bele tačke bio precizan u petoj seriji za konačnih 4:3 i prvi trofej poznatog kluba posle deset godina.

U regularnom toku finala na stadionu u Bernu nije bilo pobednika (1:1), iako je Bazel poveo čudnim golom Markusa Štajnhofera u 71. minutu, da bi četiri minuta kasnije izjednačio Izet Hajrović. Isti rezultat ostao je na semaforu i posle produžetaka, posle čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Promašivali su i jedni i drugi, ali su Bazel koštala dva pogotka u prečku, da bi u petoj seriji loptu na belu tačku namestio Milan Vilotić i pogodio za veliko slavlje Grashopersa!