"Vejinović"
"Vejinović"

Traore kupuje kartu za Čelsi, Vejinović promašio penal! AZ siguran, Tvente prekinuo crnu seriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.02.15. | 22:45

Klub iz Arnema vezao šestu pobedu, a Cvole četvrti uzastopni poraz

VejinovićVitese ne staje! Klub iz Arnema vezao je i šestu uzastopnu pobedu u Erediviziji pošto je savladao i Cvole sa 2:1, tako da je došlo do rokade ovih timova na tabeli. Činilo se da će gosti prekinuti negativnu seriju, pogotovo što su poveli golom Sejmaka već u 4. minutu, međutim, doživeli su i četvrti uzastopni poraz. Ponovo se razmahao 19-godišnji Bertrand Traore, koji je izjednačio u 34. minutu, te sa ukupno sedam golova i tri asistencije postao najmlađi igrač u „ligi petice“, plus Eredevizije, koji je učestvovao u ukupno deset pogodaka u aktuelnoj sezoni. Ukoliko nastavi u ovakvom ritmu, momak iz Burkino Faso brzo će kupiti kartu za povratak u matični klub Čelsi pošto trenutno igra na pozajmici u Viteseu.

Do kraja prvog poluvremena mogao je Vejinović da donese preokret, ali je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena promašio penal. Njegovu grešku ispravio je Proper u 64. minutu, kada je matirao golmana Hana i, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat.

Nekadašnji napadač Rada Uroš Đurđević ušao je u igru u poslednjih dva minuta, dok bivšeg golgetera Crvene zvezde Abiole Daude nije bilo ni na klupi Vitesea, a s druge strane ponovo rođen Eli Babalj je dobio šansu u Cvoleu poslednjih 15 minuta.

Sa dobrim partijama je nastavio i AZ Alkmar. Ovaj tim je makar na jedan dan preuzeo treću poziciju na tabeli od Fajenorda, pošto je večeras savladao Viljem II sa 2:0. U finišu poluvremena je Berghuis rezantnim udarcem sa distance načeo goste da bi sve dileme rešio Dos Santos pogotkom u nadoknadi vremena kada mu je ostalo samo da gurne loptu u praznu mrežu posle asistencije Berghuisa

Za razliku od AZ Alkmara, Tvente nije pobedio, ali je makar prekinuo crnu seriju od četiri pobede. Ekipa iz Enshedea je bila na pragu pobede protiv Brede pošto je vodila od 5. do 88. minuta meča. Luk Kastanjos je doneo Tventeu prednost, ali je majstorija Falkenburga u finišu meča obezbedila bod davljeniku iz Brede.