Vojvodina igra najlepši fudbal: Ofanzivne minijature trenera Ivanovića

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 18:52

Novosađani bolji od Rada na Karađorđu– 3:2

Predviđali su im crne dane, najviše zbog previranja u vrhuški kluba, ali je Vojvodina preživela teške zimske dane. I ne samo da je preživela nego trenutno igra možda i najlepši fudbal u srpskoj Superligi.

Trener Dragan Ivanović, koji je na briljantan način predvodio Napredak u jesenjem delu sezone, napravio je moćnu ofanzivnu mašinu. Uostalom Vojvodina je u prvom prolećnom kolu deklasirala Spartak (4:1), a večeras je na Karađorđu savladan Rad – 3:2 (2:0).

Iskusni stručnjak koji je kao trećeligaški trener u ČSK Čelarevu isklasao superligaške igrače (Plavšić, Pavkov, Vukanović, Kerkez) promenio je u zimskoj pauzi formaciju. Uigravao sistem 3-5-2 i očigledno pogodio pravo u centar. Vojvodina deluje silovito i ovom trenutku ima samo teri boda manje od Partizana i devet od lidera Crvene zvezde. Ako se tome doda da se uoči plej-ofa dele bodovi jasno je da Vojvodina može da sanja snove o visokom plasmanu.

Istina, bili su klecavi Novosađani u defanzivi, ali sve je to nadoknadila sjajna partija u prvom poluvremenu. Već u četvrtom minutu Dejan Meleg je doveo domaćina u vođstvo, da bi Babić u 37.minutu doneo kapitalnih – 2:0.

Rad je popravio utisak u nastavku. Mladi Lutovac je smanjio rezultat, ali je vrlo brzo Filip Malbašić nastavio nisku ovosezonskih prvenstvenih pogodaka. Protiv Rada je stigao do desetog pogotka.

Konačan rezultat bio je delo mladog Miloševa.