Vreme čitanja: 2min | sub. 18.03.17. | 20:31

Prvi strelac Čempionšipa sa nova dva gola ubio Brajton - 2:0

Lids Junajted će teško do drugog mesta i direktne promocije u Premijer ligu, ali ako je nešto dobro za tim sa Eland Rouda to je podatak da je plej-of faktički obezbeđen.

Osam kola pre kraja Čempionšipa tim Gerija Monka ima isto toliko bodova više od sedmoplasiranog Fulama (prvi ispod crte) i trebalo bi da se desi čudo pa da se u maju ne bori za povratak u društvo najboljih.

Sve ima Lids, dobrog trenera, fanatičnu publiku i prvog strelca lige Krisa Vuda, koji je sa dva gola rešio večeras i derbi protiv Brajtona. Lids je slavio sa 2:0 i novom pobedom omogućio je Njukaslu da se osamostali na vrhu Čempionšipa.

Posebno lep bio je prvi pogodak Novozelanđanina glavom u 65. minutu na centaršut Čarlija Tejlora, u maniru najboljih ostrvskih golgetera, dok je dvadesetak minuta kasnije i sa bele tačke golgeter Lidsa otklonio svaku sumnju oko konačnog ishoda ovog derbija.

Sa dva nova gola visoki golgeter je stigao do brojke od 24 pogotka u sezoni i ima gol više od prvog pratioca Dvajta Gejla. Ono što je najvažnije je da Kris Vud ulazi u top formu u finišu sezone kada će njegovi golovi biti potrebni Lidsu kako bi ispunio cilj - povratak u Premijer ligu.