""

Za Sporting nema predaje! Gutijerez i Mario preslišali Madeiru, sada je Benfika na potezu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.04.16. | 21:35

Neizvesnost u portugalskom šampionatu postaje sve veća, mada Lavovi do kraja imaju paklen raspored

Porto je odavno ispao iz trke, sada ostaju samo Benfika i Sporting, od kojih njedan ne želi da odustane! Sporting je vrlo lako preslišao Madeiru sa rutinskih 2:0 i tako najljućem protivniku postavio veliki zadatak – da se sa gostovanja Rio Aveu vrati neporažen.

Posle 31 utakmice Sporting ima 77 bodova, Benfika bod i utakmicu manje, što znači da će se do poslednjeg kola, do poslednje kapi znoja voditi bespoštedna borba za titulu.

Sporting je svoj posao odradio za 19 minuta utakmice. Već u sedmom minutu Teofilo Gutijerez probio je barijeru slabašne Madeire, a nepunih 12 minuta kasnije Žoao Mario duplirao je prednost i postavio konačni rezultat. Arhitekta obe akcije bio je Marvin Zegelar

Osim gostovanja Rio Aveu Benfika do kraja prvenstva ima susrete sa Vitorijom Gimaraeš (29. aprila) na svom terenu, pa gostovanje Maritimu (8. maja) i dočekuje Nasional u poslednjem kolu (15. maj). U međuvremenu, između mečeva sa Gimaraešom i Maritimom lisabonske Orlove čeka i meč sa Bragom (2. maj) u okviru polufinala Liga kupa.

Sporting će do kraja imati neizmerno teži raspored jer u narednom kolu gostuje Portu (30. april), zatim čeka Vitoriju Setubal (8. maj), a na kraju putuje na noge Bragi (15. maj).