""

Železničar dobio Zvezdu, Peruničić hteo obračun sa sudijama

Vreme čitanja: 1min | ned. 12.11.17. | 21:29

Nišlije u napetom finišu odbranile pobedu

Niški Železničar slavio je kao gost u Beogradu protiv Crvene zvezde sa 29:27 (13:13) u velikom derbiju sedmog kola rukometne Superlige Srbije.

Uzbudljivo je bilo tokom čitavog meča u hači Šumice, ali poslednji minut je bio baš spektakularan.

Prvo je Pešić pogodio i smanjio prednost Nišlija na 27:28, Železničar je imao napad, ali se jedan igrač sapleo. Rukometaš Zvezde Mladen Šotić je došao do lopte, međutim pri borbi za nju je nagazio aut liniju.

Arbitri su tada dosudili loptu za goste, što je izazvalo burnu reakciju kod domaćina. Šotić je isključen na dva minuta zbog bacanja lopte, a za njim i trener Nenad Peruničić, koji je želeo da se obračuna sa sudijama.

Železničar je ostao sa dva igrača više, do kraja utakmice je bilo još desetak sekundi i uz zvuk sirene Spasić je postavio konačan rezultat.

Đukić je sa osam golova bio najbolji strelac Železničara, a jedan manje dao je Mošić, najefikasniji kod crveno-belih.

(FOTO: MN Press)