AFRIKA: Odada strelac za Keniju, Džibuti ponovo deklasiran

Vreme čitanja: 1min | pon. 15.11.21. | 18:49

Kenijici pobedom stavili tačku na kvalifikacije za Svetsko prvenstvo

Reprezentacija Kenije pobedom nad Ruandom (2:1) stavila je tačku na kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, a zapaženu ulogu u dresu domaćina imao je Ričard Odada, strelac drugog gola. Veszista koji nosi dres Metalca kao pozajmljeni igrač Crvene zvezde, realizovao je jedanaesterac u 15 minutu i tako udvostručio prednost koju je Keniji već u 2. minutu doneo Olunga.

Gosti su u drugom poluvremenu ublažili poraz, ali nisu uspeli da pokvare slavlje rivala i naprave pomak sa samo jednog osvojenog boda. Sa druge strane, Kenija je upisala prvu pobedu u kvalifikacijama i kao treća u grupi završila kvalifikacije iz kojih je Mali sa čela tabele prošao dalje.

Istovremeno, Togo je na gostovanju Namibiji upisao minimalni trijumf koji je golom u 88. minutu potpisao Placa. Domaćin je mogao da režira znatno drugačiji rasplet i da na znatno bolji način da stavi tačku na kvalifikaccije, međutim Šalulile je u 39. minutu bio neprecizan sa bele tačke.

U preostala dva današnja susreta Gvineja Bisao i Sudan su odigrali 0:0, dok je Niger deklasirao Džibuti rezultatom 7:2.