AFRIKA: Stara dobra Nigerija i pravilo - za goste nikad nema bodova

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.07.21. | 22:37

Igralo se danas i na Crnom kontinentu...

KCB - ULINZI STARS 2:1 (0:1)

(Fudbal, Kenija 1)

Verni pratilac lidera Taskera maksimalno je iskoristio njegov jučerašnji kiks i u potpunosti se vratio u trku za titulu. KCB je posle velikog preokreta tukao Ulinzi stars sa 2:1. Domaći su primili gol u veoma nezgodnom trenutku, igrala se nadoknada prvog dela, ali uspeli su da poravnaju sa penala u uvodnim trenucima drugog dela. Pobedonosni pogodak KCB je postigao tri minuta pre kraja meča...

KAKAMEGA HOUMBOJZ - VAZITO 0:1 (0:0)

Houmbojzi su imali odličan niz rezultata, došli čak u situaciju da se bore za sam vrh tabele, ali današnji poraz ih vraća nekoliko koraka unazad. Vazito im je došao glave na sličan način kao u prvom delu sezone, kada je takođe bilo 1:0. Danas su gosti do gola stigli u 89. minutu. Vazito ni tokom prošle godine nije poražen od Houmbojza, pa je sada ovo već neugodna tradicija za tim iz Kakamege.

AKVA JUNAJTED - VARI VOLVS 3:0 (2:0)

(Fudbal, Nigerija 1)

Akva Junajted je lider nigerijskog šampionata i jedan od najdominantnijih timova na svom bunjištu, dok Vari nikoga nije dobio na strani i u celoj sezoni samo je tri puta uspeo da izbegne poraz. U takvoj situaciji sve osim ubedljivog trijumfa domaćina bilo bi veliko iznenađenje. Akva je povela sa penala već u 7. minutu, na 2:0 povisila u 25. i tada je bilo jasno u kom pravcu ovaj susret ide. Povući će domaćin ručnu u drugom delu, ali pre toga trećim pogotkom osiguraće trijumf.

ENUGU RENDŽERS - KANO PILARS 2:0 (2:0)

Kano Pilars deli drugu poziciju na tabeli, međutim u gostima nikoga ne može da dobije. I to je potpuno normalna stvar za šampionat Nigerije. Otuda pobeda Enugua nije nikakvo iznenađenje, jer ovaj tim pred svojim navijačima veoma retko ispušta bodove. Sve je na ovom susretu rešeno u prvih pola sata, kada je Enugu postigao dva gola. Gostima ni igrač više punih 27 minuta nije pomogao da makar ublaže ovaj poraz...