Ajntraht preokretom do nova tri boda, Joveljić slab, zamenjen na poluvremenu

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.19. | 19:57

Verder jedna do tri boda protiv Augzburga iako je veći deo meča igrao s čovekom više

Okršaj dva tima bez pobede u prva dva kola i dve odbrane koje se nisu proslavile na startu sezone nije mogao da prođe nikako drukčije nego uz goleadu. Verder је u vrlo interesantnom susretu tukao Augzburg sa 3:2. Tim iz Bavarske odigrao je najbolju utakmicu od starta sezone i pored toga što je igrao sa čovekom manje od 34. minuta (isključen Stefan Lihštajner) imao nekoliko šansi da dođe do boda. U 82. minutu Florijan Niderlehner pogodio je stativu. Da je pogodio, četa Martina Šmita verovatno bi odnela bod sa Vezera.

Bremen je dva puta vodio i gosti dva puta stizali tu prednost. Odličnu partiju kod Augzburga pružio je Ruben Vargas, dvostruki strelac, letošnje pojačanje iz Lucerna. Na drugoj strani ponajbolji je bio Juja Osako. Japanc je takođe dva puta tresao mrežu. Taj pobedonosni pogodak pao je u 67. minutu, posle lepog centaršuta Marka Fridla sa boka.

Majstoriju je izveo mladi Džošua Sardžent u 21. minutu, kada je pogodio za 2:1. On je divni primio loptu, u trku prebacio golmana i kasnije rutinski pogodio mraznu mrežu.

U poslednjih dvadesetak minuta Augzburg je bio dosta bolji. Nije se osećalo da su gosti sa desetoricom na terenu. Češće su pretili, bolje akcije izvodili i da su imali malo više sreće radovali bi se bodu...

U poslednjem meču treće runde Ajntraht je posle preokreta stigao do drugog trijumfa u sezoni. Fortuna je imala prednost i sasvim dobro igrala, a onda je na teren kročio novajlija Bas Dost. On je vrlo brzo poravnao na 2:1, da bi Portugalac Pasijensija četiri minuta pre kraja rastužio gostujuće navijače.

Dejan Joveljić igrao je u prvih 45 minuta i bio potpuno nezapažen. Dost je upravo njega zamenio. Filip Kostić igrao je ceo meč standardno dobro, a Mijat Gaćinović uneo je dosta živosti u domaći sastav kada je ušao.