Start zbog kog je Hadadi dobio crveni (©YouTube/printscreen)

Alanja od 25. minuta imala igrača više, uputila 28 šuteva, a izgubila - Erdogan presudio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.01.21. | 20:54

Gol i asistencija krila Kasimpaše

Veliku šansu imala je Alanja da priđe na samo dva boda zaostatka vodećem tandemu turskog šampiona, Bešiktaš - Fenerbahče, ali nije je iskoristila. Od 25. minuta domaćini su imali igrača više protiv sedamnaestoplasirane Kasimpaše, ali su izgubili 1:2 i omogućili gostima značajan pomak na tabeli.

Zbog karate poteza i šuta u glavu protivničkog igrača direktan crveni karton dobio je Osama Hadadi.

Vodila je u tim trenucima Kasimpaša zbog pogotka Armina Hodžića iz 22. minuta, kada je snažno šutirao na dodavanje Jusufa Erdogana i imao sreću da lopta promeni pravac posle pokušaja bloka, ali očekivao se preokret Alanje. Kog, ipak, nije bilo...

U 33. minutu Erdogan je duplirao vođstvo iz kontranapada, na dodavanje Isaka Telina, posle čega su se gosti još više povukli. Čak 28 šuteva uputili su fudbaleri Alanje, ali je samo jedan završio u mreži.

Anastasios Bakasetas je brzo smanjio zaostatak, golom iz penala u 39. minutu, imali su domaćini dovoljno vremena za preokret, međutim, ostali su na 30 osvojenih bodova, s dva uzastopna poraza, a tri u poslednje četiri utakmice.

TURSKA 1 – 18. KOLO

Sivas - Gazijantep 2:1 (1:1)