Alanja skinula glavu i Bešiktašu, šampion u slobodnom padu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.12.20. | 19:12

Bašakšehir bliži dnu nego vrhu ove sezone...

Dobili su Galatasaraj, odoleli vicešampionu Trabzonu, tukli potom i najprijatnije iznenađenje prošlogodišjeg šampionata Sivas, a večeras na popis za odstrel dospeo je i Bešiktaš - 2:1. Posle dva vezana poraza na gostovanjima, neočekivani lider turskog šampionata - Alanja, vratila se na pobedničku stazu u velikom stilu.

Tim koji sa klupe vodi iskusni stručnjak Semih Tokatli nije samo savladao jedan od najboljih turskih klubova, nego ga je u poitpunosti nadigrao. Junak trijumfa je grčki vezista Anastasios Bakasetas, dvostruki strelac. Bakasetas je pogodio u 26. minutu sa bele tačke za vođstvo domaćeg sastava, a onda i u 79. minutu, uz obilatu pomoć golmana Bešiktaša.

U poslednjih desetak minuta gosti iz Istanbula imali su igrača više. Kuma Babakar završio je utakmicu pošto je zaradio drugi žuti karton. To je otvorilo šansu Bešiktašu da zaprati u finišu. I učinili su to gosti u 90. minutu, kada je Vensan Ababukar realizovao najstrožu kaznu za 2:1.

Arbitar je meč produžio za čak deset minuta, međutim Alanja je uspela da se odbrani i sačuva veliku pobedu.

Šampion Bašakšehir nije ni bleda senka onog tima iz prošle sezone. To se videlo i danas protiv Gazijantepa u porazu kod kuće od 1:2. Taj tim kao da je titulom ostvario sve ciljeve i sada je u slobodnom padu.

Kevin Miralas i Muhamet Demir pogađali su za trijumf gostiju...