Sivas se vratio u šampionsku trku

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.20. | 15:57

Crveno-beli osvojili Ankaru - 3:0

Kriza je prošlost, Sivas je ponovo u šampionskoj trci! Bio je tim Rize Čalimbaja u debeloj krizi, u seriji utakmica bez pobede, zbog čega je izgubio prvo mesto na tabeli.

Malo pomalo, Sivas je uspeo da se izvuče i da se vrati na pobedničku stazu. Najpre je prošle nedelje presekao crnu seriju trijumfom nad Alanjom (1:0), a danas je uzeo i tri boda u gostima kod Ankaragučua – 3:0.

Istina, veliku pomoć Sivas je dobio od srpskog internacionalca u Ankari Marka Stanojevića, koji je dobio crveni karton u 36. minutu. Za samo šest minuta zaradio je žuti karton, a onda isključenje.

Probao je tim iz turske prestonice da se suprotstavi Sivasu i dobro se držao do poslednjih 25 minuta. Iako su gosti bili daleko bolji, imali mnogo više šansi, mreže su mirovale. A, onda je Arslan u 69. minutu probio žuto-crne, da bi Jandaš pet minuta kasnije iz penala overio trijumf crveno-belih. Na kraju je najbolji strelac ekipe Jatabare u 91. minutu postavio konačnih 3:0.

I ovaj meč je Armin Đerlek gledao sa klupe Sivasa, dok se Petar Škuletić još nije oporavio od preloma ruke.

TURSKA 1 – 23. kolo

Alanja - Bešiktaš 1:2 (1:0)