""
""

Ameri spoznali svu čar fudbala: Preokret u 93. minutu sa igračem manje (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.06.13. | 17:13

U derbiju zapadne obale Sjedinjenih Država viđene scene koje podsećaju na finale Lige šampiona iz 1999. godine

Brojni poznati igrači su odabrali da karijeru završe na drugoj strani sveta - pred publikom koja još uvek ne ceni fudbal onako kako to radi ostatak planete - u Americi. Tijeri Anri, Alesandro Nesta, Žuninjo Pernambukano, Robi Kin, Marko di Vaijo, Lendon Donovan su popularizovali sport, ali utakmica MLS lige između LA Galaksija i San Hoze Zemljotresa će Amerikance naterati da zavole ovu igru. Meč je posle neverovatnog preokreta u sudijskog nadoknadi vremena završen rezultatom 3:2 (0:2).

Ovo je veliki derbi zapadne obale Amerike – El Klasiko Kalifornije. A najpoznatiji tim Severne Amerike je poražen u gostima, iako je do 92. minuta imao gol prednosti i igrača više od 77. minuta. Da stvar bude gora klub iz Los Anđelesa je u 88. minutu propustio stopostotnu šansu, pri rezultatu 2:1. Samo pet minuta kasnije je stigla kazna, a onda i nokaut, i sve to pred prepunim tribinama. Ali slika govori više od reči tako da je najbolje da sami pogledate završnicu utakmice koja neodoljivo podseća na finale Lige šampiona između Bajern Minhena i Mančester junajteda iz 1999. godine.