(©Reuters)

Andrija Živković ne planira da stane, Briž umesto UEFA izbacuje Osasunu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.08.23. | 22:45

Srpski as ponovo strelac za pobedu PAOK-a (2:1)

Ušao je Andrija Živković u „zonu“, što bi rekli sportisti i sad ne namerava da iz nje izađe. Nova utakmica – novi gol. Ponovo za pobedu PAOK-a.

Težak meč odigrali su Grci u gostima protiv Hartsa, ali pogodak Živkovića u 75. minutu doneo je trijumf crno-belima, koji ih dovodi na korak od plasmana u grupnu fazu Lige konferencije – 2:1.

Odigrao je Andrija večeras šestu utakmicu na dva fronta za PAOK ovog leta i postigao peti gol! Dva puta je bio strelac prethodno protiv Hajduka, dva puta protiv Asterasa. I nije čudo što je nastala drama u Solunu, jer mu ugovor sa klubom ističe sledećeg leta, pa se sad čini sve da mu se ponude uslovi koje će prihvatiti da bi ostao na „Tumbi“.

Tvrda utakmica je viđena u Škotskoj, dva gola u prvom poluvremenu su bila iz penala, domaćin je poveo preko Šenklanda u 9. minutu, a izjednačio je Švab samo tri minuta kasnije. I posle toga – tišina. Čak nije bilo ni mnogo šansi, sve do 75. minuta kada je Živković iskoristio asistenciju Murga i pogodio udarcem sa 20 metara za pobedu (gol pogledajte ovde).

Španska Osasuna je dugo vodila bitku sa UEFA, koja je htela da je izbaci iz Evrope zbog sumnjivih utakmica. Na kraju je klub iz Pamplone dobio spor i šansu da igra u kvalifikacijama za Ligu konferencije, ali moglo bi da se desi da ipak do tamo ne stigne. A, za to će se potruditi Klub Briž.

Belgijski klub je slavio kao gost u Španiji sa 2:1 i ima prednost pred revanš na svom stadionu sledećeg četvrtka.

Sve kada se sabere Osasuna je bila bolji tim, međutim, to šansi što je imala – nije umela da iskoristi. Klub Briž je iz tri šuta na gol dao dva pogotka i odneo prednost za Belgiju. Čak i kada su Španci došli do izjednačenja u 78. minutu preko Avile, ponovo su kapitulirali samo 120 sekundi kasnije.

Lider holandskog prvenstva AZ Alkmar dobro se namučio da iščupa remi kod kuće protiv Brana - 1:1.

Norvežani su odigrali odličan meč, vodili su od 59. minuta golom Kastra i potpuno su zatvorili prilaze golu, AZ nije uspevao da stvori neku veliku šansu. Ali, put do mreže Brana našao je Hadžidijakos, do kojeg se lopta odbila posle šuta Lahda (ovde).