©AFP

Atletikova bajka u sudaru sa realnošću, Taljeres odneo bod iz Tukumana

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.09.22. | 04:58

Klub koji je obeležio početak prvenstva nastavio da prosipa bodove (1:1)

Odličnim početkom šampionata Atletiko Tukuman je sa pravom poneo epitet najprijatnijeg iznenađenja, međutim bajka koju žive izabranici Lukasa Pusinerija očigledno se bliži kraju pošto je doskorašnji lider na četvrtoj uzastopnoj utakmici prosuo bodove (1:1).

Nerešenim rezultatom u susretu sa Taljeresom domaćin je ostao na bod iza Himnasije koja je istovremeno upisala novi trijumf savladavši u La Plati Arsenal Sarandi 2:0.

Dva boda iz prethodne tri utakmice nagovestila su krizu Atletika koji je niz utakmica bez pobede nastavio i večeras.

Mrežu domaćina u 35. minutu zatresao je Francisko Picini koji je sa druge stative centaršut Katalana sa desne strane prosledio iza leđa Lampea.

Minimalna prednost gostiju ostala je na snazi do 53. minuta kada je Karera realizovao jedanaesterac i doneo izjednačenje. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Dijaza nad tesurijem, a iako je Erera odbranio prvi šut sa 11 metara penal je ponovljen jer je golman Taljeresa iskoračio sa gol linije. Argenzinski vezista iz popravnog je bio znatno precizniji te je na drugoj uzastopnoj utakmci golom doprineo da njegov tim stigne do boda.

Remi konkurenta u borbi za vrh je osim Himnasije iskoristila i Boka koja se pobedom nad Lanusom (1:0) i nastavkom trijumfalnog niza izjednačila sa Atletikom po broju osvojenih bodova (35).

ARGENTINA 1 - 19. KOLO

Sarmijento - Independijente 1:2 (0:0)