
Atletikovi ćorci u predgrađu Madrida, Barsa može na minus četiri
Vreme čitanja: 2min | sub. 13.03.21. | 23:07
Hetafe posle 13 vezanih poraza odoleo Rohiblankosima, ali gol im nije dao ni nakon 11 godina
Ni posle 11 godina Hetafe nije uspeo da postigne gol protiv Atletiko Madrida, ali zato je nakon 13 uzastopnih poraza uspeo da iščupa bod - 0:0! Ako pitate Dijega Simeonea, "ćorak" koji dolazi u najgorem mogućem trenutku. Lideru je pobeda bila neophpdna kako bi zadržao lepu prednost u odnosu na Real i Barselonu, igrao je protiv davljenika, a kako nije uspeo da slavi Katalonci sutra imaju mogućnost da priđu na samo četiri koraka Rohiblankosima.
I sve to u predvečerje tri veoma teška gostovanje za Atletiko. Posle Lige šampiona i utakmice sa Alavesom Madriđanima slede utakmice u Sevilji protiv oba tamošnja tima, a onda na red dolazi put u Bilbao. Ako se u obzir uzme da nedugo potom sledi i okršaj sa Barselonom, jasno je da se radi o ključnom periodu u borbi za titulu.
Izabrane vesti
Atletiko je bio dosta bolji, stvorio puno prilika posebno u poslednjih dvadesetak minuta - čemu je u dobroj meri doprineo i crveni karton za Alana Njoma - međutim na golu Hetafea čuda je pravio David Sorija. Sjani čuvar mreže upisao je čak sedam odbrana, od kojih je najbolja bila ona iz 76. minuta, kada je skinuo udarac Muse Dembelea sa desetak metara.

U 63. minutu gostima je poništen pogodak Žoaa Feliksa jer je lopta napustila granice igrališta prilikom centaršuta Ljorentea, a 20 minuta kasnije Atletiko je bio najbliži golu, pošto je Luis Suarez lukavo gađao iskosa sa petnaestak metara, ali je lopta završila na stativi.
Simeone je u poslednjih desetak minuta naredio juriš iz svih oružja. Navalio je Atletiko, naređao nekoliko pokušaja pre svega iz daljine, no domaćin se organizovano branio i na kraju odbranio.
U 74. minutu fudbaleri Hetafea tražili su penal zbog prekršaja Dembelea nad našim Nemanjom Maksimovićem. Bio je to duel posle kornera... Srpski reprezentativac jeste prvi stigao lopte, francuski napadač ga potkačio, ali arbitar nije dobio nikakav signal iz VAR sobe.
PRIMERA – 27. KOLO
Petak
Levante - Valensija 1:0 (1:0)
/Rođer 18/
Subota
Alaves - Kadiz 1:1 (1:0)
/Hoselu 36pen - Aleks 84pen/
Real Madrid - Elče 2:1 (0:0)
/Benzema 73, 90+1 - Kalvo 61/
Osasuna - Valjadolid 0:0
Hetafe - Atletiko Madrid 0:0
Nedelja
14.00: (2,75) Selta (3,05) Bilbao (2,75)
16.15: (5,80) Granada (3,80) Sosijedad (1,62)
18.30: (3,25) Eibar (3,10) Viljareal (2,35)
21.00: (2,05) Sevilja (3,40) Betis (3,70)
Ponedeljak
21.00: (1,20) Barselona (6,75) Ueska (14,00)
***kvote su podložne promenama