(©AFP)

Augsburg sa novim trenerom od 0:2 do najboljeg izdanja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.10.23. | 19:33

Danac Jes Torup debitovao na klupi ubedljivom pobedom nad Hajdenhajnom - 5:2

Prošlo je tačno nedelju dana kako je Jes Torup zamenio Enrika Masena na klupi Augzburga, a danski trener je već osvojio više od polovine bodova svog prethodnika ove sezone. U prethodnih sedam kola Bavarci su imali jednu pobedu, dva remija i četiri poraza. Ukupno pet bodova.

Večeras su dodali još tri, pošto su nakon preokreta uspeli da savladaju Hajdenhajm u gostima ubedljivih 5:2. Imao je domaćin dva gola prednosti nakon manje od 20 minuta igre, pogocima Tima Klajndinsta i Jana Bestea u 17. i 18. minutu, ali su gosti već do poluvremena preokrenuli, a onda i uvećali razliku po povratku sa odmora.

Pobeđivao je Augzburg tokom letnjih priprema i 6:0 i 9:0 (protiv niželigaša), savladao je i Ajaks 3:1, protiv Borusije Menhengladbah dao četiri gola u remiju (4.4), ali večerašnja partija u Darmštatu budi nadu navijačima da sledi preokret sezone i beg od opasne zone.

Pobedu su potpisali Filip Titc, Mads Pedersen, Ermedin Demirović (petim golom u sezoni), Feliks Udokai i Elvis Rehbečaj. Naredni ispit novi trener i ekipa imaće protiv devetoplasiranog Volfsburga.