
AZIJA: Kreće Superliga Kine posle četiri meseca pauze, Hiderabad stiže lidera, Persiraja ređa poraze
Vreme čitanja: 2min | pon. 13.12.21. | 09:09
Pogledajte koji nas to značajni sportski događaji očekuju na najvećem kontinentu
Izabrane vesti
(Fudbal, Kina 1 - plej-of)
U velikim organizacionim i ujednop finansijskim problemima je Guangdžou. Nekadašnji strah i trepet, sila iz Azije, ostala je bez pokrovitelja Evergrandea, i budućnost mu je neizvesna. I pored toga Guangdžou je drugoplasiran pred start plej-ofa Superlige. Ima tri boda manje od vodećeg Šandunga, ali je pitanje može li bez glavnih igrača koji su napustili tim da nastavi u istom ritmu. Danas ide u goste Peking Guanu, koji je takođe ostao bez vodećih aduta, a pride zaostaje devet bodova od vodećeg.
(Fudbal, Kina 1 - plej-of)
Lider u šampionatu Kine i prvi favorit za osvajanje krune kreće danas u poslednjih osam okršaja za podizanje pehara. Šandung se sukobljava sa Hebeijem, i juri 12. uzastopnu pobedu u svim takmičenjima, a nedavno je i osigurao plasman u finale Kupa. Ima tri boda više na čelu pred početak doigravanja, dok Hebei zaostaje deset koraka.
(Fudbal, Liga kup Katara)
Dva mesta iz Grupe A Liga kupa Katara vode u polufinale ovog takmičenja, a kolo pre kraja drže ih Katar SC i Al Sailija. Baš oni će u međusobnom duelu potencijalno odluče putnike u narednu fazu, ali poraz bi jednima i drugima mogao da znači kraj. Al Kor i Al Garafa su blizu i mogu da iskoriste svaki poklon koji im se pruži. Katar SC je slavio na dva poslednja meča, dok je Al Sailija bez neuspeha na minula tri.
(Fudbal, Indonezija 1)
Pobeda u drugom kolu i onda post. Posle 16 rundi Persiraja je zakucana za dno sa samo pet osvojenih bodova i užasnom gol-razlikom. Trenutno je u seriji od pet poraza, a priliku da se izdigne ima protiv PSM-a, koji je sakupio 19 bodova, ali ne blista u poslednje vreme. PSM je bez slavlja na šest prethodnih susreta.
HIDERABAD - NORTIST JUNAJTED, 15.00
(Fudbal, Superliga Indije)
Branilac titule Superlige Indije Mumbaj Siti se odlepio na čelu, a Hiderabad bi mogao danas da uhvati priključak i da mu priđe na dva boda razlike. U goste mu dolazi Nortist Junajted, koji je sakupio samo četiri boda posle pet duela, i to sve na domaćem terenu, dok je na strani doživeo dva poraza. Hiderabad je sezonu počeo porazom od Čenajina kod kuće, a onda je vezao tri duela bez neuspeha.




.jpeg_Cropped_(1).png.webp)

_i_AÅ¡raf_Hakimi_(Maroko).jpg.webp)

