Bahar: Ne mogu da kontrolišem šta se piše i govori u medijima
Vreme čitanja: 3min | sub. 09.12.23. | 19:15
"Dajem sve od sebe i radim najbolje što mogu za ovaj klub i njegove uspehe. To je ono što mogu da uradim, ne razmišljam o drugim stvarima", kaže Izraelac
Barak Bahar je u takvoj situaciji da mu gotovo svaki meč predstavlja neku vrstu dokazivanja na klupi Crvene zvezde, s obzriom da srpski šampion još uvek ima zaostatak za večitim rivalom Partizanom u Mozzart Bet Superligi.
Crveno-beli su večeras uspeli da ostvare prioritetan zadatak, a to je pobeda nad Mladosti iz Lučana, mada do nje nije nimalo lako bilo doći.
Izabrane vesti
Ipak, domaćin je uspeo da kruniše pritisak u završnici utakmice i dođe do zasluženog slavlja.
"Startovali smo utakmicu dobro, ali smo nakon primljenog gola bili pod mali pritiskom. Igrali smo protiv dobre ekipe, koja igra dobro u odbrani. Ipak, raduje me što smo uspeli da pronađemo rešenje, nismo igrali neverovatno, ali smo uradili ono što je bilo neophodno", rekao je Bahar posle meča.
Stefan Mitrović se iznenada našao na poziciji desnog beka.
"Kosta Nedeljković se nije osećao dobro, tako da nismo želeli da reskiramo sa njim od starta, ali Lazar Nikolić je igrao dosta dobro i stabilno na levoj strani. Kada je Kost ušao, igrao je dosta dobro".

Jovan Mijatović je verovatno najbolja stvar koja se dogodila Crvenoj zvezdi ove jeseni. Mladi napadač je po mnogima najbolji igrač ekipe u dosadašnjem toku sezone. Direktno je doneo ekipi devet bodova u Mozzart Bet Superligi.
"Nije sam doneo bodove, ceo tim je pomogao, postigao je veoma važne golove. Kada je ulazio sa klupe postizao je golove, dobro radi svoj posao i mora da nastavi tako".
Sledi meč sa Mančester Sitijem, koji nema takmičarski značaj, ali može da mnogo toga da donese crveno-belima u slučaju pozitvnog rezultata.
"Trudićemo se priredimo iznenađenje, igramo na našem stadionu. Do sada smo se dobro borili u Ligi šampiona, ali nismo osvajali bodove. Možda u poslednjoj utakmici dođemo do bodova".
Sve bi bilo drugačije da je rezultat u Bernu bio drugačiji, iako je Zvezda odigrala jedan od najboljih mečeva na evropskim gostovanjima u poslednjih nekoliko godina.
"Veoma smo razočarani, verovatno naša najbolja utakmica u Ligi šampiona ove sezone. Igrali smo fenomenalno na startu utakmice, stvarali šanse, dobro smo uradili sve do tog poslednjeg detalja. Takve stvari se dešavaju, iz te utakmice smo uzeli najbolje delove. Želimo da održimo taj nivo u preostalim prvenstvenim mečevima i poslednjem meču elitnog takmičenja, kako bismo na dobar način završili ovaj deo sezone".
Pritisak javnosti je izuzetno veliki, a u medijima su počele da se pojavljuju priče o statusu Baraka Bahara.
"Ne mogu da kontrolišem šta se piše i govori u medijima, radim svoj posao. Dajem sve od sebe i radim najbolje što mogu za ovaj klub i njegove uspehe. To je ono što mogu da uradim, ne razmišljam o drugim stvarima".
Komplikovanu situaciju u Izraelu treneru crveno-belih značajno olakšava činjenica što Bahar sada češće može da viđa porodicu nego na početku konflikta u pojasu Gaze.
"To je situacija koja traje već dugo i može još da potraje. Moramo da napravimo neku barijeru, ali moj posao svakako ne trpi zbog toga što se dešava. Porodica mi dolazi u ponedeljak, zbog čega sam srećan", zaključio je Izarealac.
tagovi
Obaveštavaj me
FK Crvena zvezda

.jpg.webp)




.jpg.webp.webp)
.jpg.webp)


.jpg.webp)


.jpg.webp.webp)

