Benfiki je titula odavno daleko, a sada visi i mesto u Ligi šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.02.22. | 21:56

Golovima iz kontre i korne Žil Visente slavio 2:1 u Lisabonu

Unutrašnji problemi drmaju Benfiku. Klub je u finansijskim problemima, a nekadašnji vezista Rui Košta izabran je krajem prošle godine za predsednika s verom da će vratiti svetlo na Luž stadion. Neće mu biti lako...

Uoči 20. kola portugalskog prvenstva Benfika je zaostajala velikih devet bodova za vodećim Portom, a posle meča sa Žil Visenteom razlika je 12.

Rival koji je namučio lisabonske Orlove i u prvom delu sezone, ali je tada slomljen s dva gola u poslednjih desetak minuta, ovaj put odneo je pobedu - 2:1 (1:0).

Napadački osakaćen tim Nelsona Verisima zbog neigranja Darvina Nunjeza, Romana Jaremčuka i Harisa Seferovića nije uspeo da pronađe pukotinu u odbrani gostiju sve do 88. minuta, a izostanci Lukasa Verisima i Žilberta oslabili su defanzivu, što su iskoristili Samjuel Lino u 11. i Georgi Aburdžanija u 64. minutu. Gol Gonzala Ramosa sedam minuta pre kraja (pošto je meč produžen za pet), probudio je nadu navijačima Benfike, ali poraz nije izbegnut. Nije pomogao ni ulazak Nemanje Radonjića u 77. minutu.

Pomenuti tandem obezbedio je Žil Visenteu na Lužu četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva (uz remi), pa se ekipa Rikarda Soareša učvrstila na petom mestu, poslednjem u Primeiri koje vodi na međunarodnu scenu.

Benfika sada ne samo da ima veliki zaostatak za Portom, već je u pitanju i hoće li uspeti da se domogne drugog mesta, odnosno direktnog plasmana u Ligu šampiona. Tamo je trenutno šampion Sporting sa tri boda više, ali i utakmicom manje.

PORTUGALIJA 1 – 20. KOLO

Vizela – Vitoria Gimarais 3:2 (1:1)