Berghujs je glavni u Fajenordu, dva komada Zvoleu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.09.20. | 22:01

Odlično otvaranje sezone tima iz Roterdama - 0:2

Fajenord je uspešno startovao novu sezonu!

Tim iz Roterdama gostovao je u prvom kolu Zvoleu i uspeo je da upiše prva tri boda pobedom od 0:2 (0:1). Može se reći da je to bilo manje-više rutinski odrađen posao, a da je naravno najzaslužniji za uspeh bio Stiven Berghujs koji je postigao oba pogotka.

Radi se o veoma tehnički obučenom igraču koji zna svašta sa loptom što smo mogli da vidimo u 5. minutu utakmice kada je jako lepo levicom zategao loptu u ugao gola Zvolea. Golman je bio nemoćan iako nije distanca bila baš mala.

Za drugi gol može da zahvali saigraču Kokčuu koji je oboren u šesnaestercu Zvolea u 68. minutu utakmice. Sudija Nijhuis je svirao penal, a Berghujs je to rutinski realizovao i praktično već tada overio pobedu Fajenorda. Veoma, veoma precizan udarac.

Videćemo kako će igrati Fajenord do kraja sezone, utisak je će mnogo toga zavisiti koliko je Berghujs dobiti podršku od saigrača. Odnosno kako će to Dik Advokat uklopiti.