Bez promocije u Cvajti, izgubili i Darmštat i Hajdenhajm, HSV može direktno u Bundesligu

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.05.23. | 15:44

Ali potreban još jedan kiks čete Franka Šmita...

Izgubio Darmštat, izgubio Hajdenhajm, profitirao - Hamburger!

Slavni nemački klub i trenutno jedini šampion Evrope koji ne igra elitnu ligu svoje države, ipak će imati šansu da obezbedi direktan plasman u Bundesligu. Na tome u dobroj meri može da zahvali pomenutom Hajdenhajmu, koji je nakon vođstva od 2:1 na poluvremenu, poražen u Paderbornu - 2:3.

HSV je bio silan u Regenzburgu, slavio sa 5:1, pa sada ima samo bod zaostatka u odnosu na četu Franka Šmita. Robert Nesta Glacel načeo je domaćina već u 4. minutu, Soni Kitel postigao dva gola, mladi Miro Muhajm još jedan i sve je bilo gotovo već do poluvremena.

Darmštat je loše ušao u meč u Hanoveru, rano primio dva gola i mada je uspeo da se vrati u meč u finišu prvog poluvremena, poraz nije uspeo da izbegne. Detelinari su ipak u daleko boljoj poziciji od Hajdenhajma, koji je današnjim neuspehom stavio na kocku plasman u Bundesligu.

Momci Štefana Lajtla već idućeg vikenda imaju zicer kod kuće protiv Magdeburga. Tri boda znače promociju.

Hamburger u poslednje dve runde igra protiv otpisanog Sandhauzena i Grojter Firta, dok Hajdenhajm za rivale ima takođe Sandhauzen i Regenzburg.