Bilbao ukočen u Andaluziji: Milovanović mogao Almeriji da donese prvu pobedu

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.02.24. | 23:03

Mladi srpski napadač pogodio stativu. Na kraju meč završen bez golova – 0:0

Imao je divna izdanja Atletik Bilbao ove sezone, nagovestio da bi mogao da bude jedna od najlepših priča španskog fudbala ove sezone. Zona Lige šampiona je i dalje blizu, ali je tim iz Baskije propustio kolosalnu priliku da napravi veliki korak ka fudbalskom rajku.

Kiksnuo je tamo, gde je računao na sigurne bodove, protiv objektivno najslabijeg tima Primere, Almerije – 0:0. I nema za čim mnogo da žale izabranici Ernesta Valverdea. Fenjeraš španskog prvenstva, tim koji nema pobedu u ligi, aposlutno je ukočio favorizovane goste.

Kada se sve stavi na papir teško da je Bilbao zaslužio više od remija. Tačno je da je Luis Mašimijano, golman domaćina, bio najistaknutiji pojedinac u Almeriji tokom prvog poluvremena. Odbranio je da dobre šanse. Ali i u tom periodu Almerija je pokazivala zube... Sve do isključenja Ramazanija u 53. minutu.

Moglo je ovo da bude velikog veče za mladog srpskog napadača, bivšeg člana Partizana Marka Milovanovića. Pružio mu je šansu trener domaćina Gaizka Garitano sredinom drugog poluvremena, kako bi dobio na snazi i masi u špicu napada. A mogao je da dobije čoveka odluke. Centimetri su nedostajali Milovanoviću da u samom finišu stigne do prvenca u Primeri i donese Almeriji prvu pobedu u prenstvu. Sve je uradio školski, ali je njegov udarac na pas Melera završio na stativi.