Stadion Nirnberga (©Reuters)

Bivša želja Crvene zvezde sačuvao Nirnberg prvog poraza i popeo ga na šesto mesto

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.09.21. | 15:39

Austrijanac srpskog porekla doneo bod gostima u duelu sa liderom Cvajte

Rešeni su fudbaleri SSV Jan Regensburga da u 114. godini od osnivanja uvedu klub u najjači rang nemačkog fudbala. Odlično su otvorili sezonu i posle šest kola nalaze se na prvom mestu Cvajte. S tim da su lako mogli da imaju 15 umesto 13 bodova.

Pobedu ove nedelje ukrao im je Nikola Dovedan, koji je pogotkom u 80. minutu doneo Nirnbergu 2:2 i sačuvao goste prvog poraza. Pošto je Paderborn izgubio 0:1 kod kuće od Šalkea, Nirnberg je ostao jedini neporažen tim u ligi, ali se zbog velikog broja remija (četiri) nalazi tek na šestom mestu.

Inače, Austrijanac srpskog porekla koji je postavio konačan rezultat u bavarskom gradiću bio je svojevremeno želja Crvene zvezde. Hteli su ga crveno-beli 2016. godine, međutim, iz LASK-a, posle pozajmice Altahu, prešao je u nemačkog drugoligaša Hajdenhajm, a od 2019. pokušava da vrati Nirnberg u Bundesligu.

Imali su, ipak, izabranici Mersada Selimbegovića sreću da ostanu na prvom mestu Cvajte, pošto je drugoplasirani Paderbon izgubio od Šalkea pogotkom Simona Terodea u 63. minutu.

Po običaju, čeka nas još jedna vrlo uzbudljiva sezona drugoligaškog karavana u Nemačkoj.