Bivši zvezdaši u glavnim rolama u velikoj bici za PLS: Piroćanci pokvarili vašar kraj Leskovca

Vreme čitanja: 3min | sub. 22.04.23. | 18:53

U derbiju Srpske lige Istok bez pobednika 1:1

Na toj jednoj tribini 800 stolica, a bilo je ih po dvojica na jednoj. Na utakmici – sigurno više od 1.000 ljudi. Ni uz ogradu naslonjenu na teren nije svuda bilo mesta. Jer nije ovo bilo koja srpskoligaška utakmica. Ovo je bio derbi regiona Istok, a u njemu su se Dubočica i Radnički rvali za prvo mesto na tabeli. I na kraju su nastavili da ga dele, pošto je utakmica u Mrštanima – gde Dubočica igra dok se ne završi moderni stadion u Leskovcu – završena bez pobednika 1:1.

Komšijsko prepucavanje velikih rivala sa juga Srbije tako će biti nastavljeno i u poslednjih sedam kola, mada se makar na osnovu današnje utakmice stekao utisak da je i jednima i drugima mesto u Mozzart Bet Prvoj ligi Srbije. Od ostatka konkurencije odskaču i kvalitetom, a vala i brojem ljudi kojima je istinski stalo do ova dva kluba. Pa iako se igralo u seoskom ambijentu Mrštana – atmosfera da je se ne postide ni mnogi superligaši.

Što se tiče samog terena, nije ni tu svakako bilo evropskog fudbala, ali uzbuđenja vala nije manjkalo. Delom i zato su gosti iz Pirota već u 17. minutu stigli do vođstva, pošto je Nenad Adžibaba, možda ga se navijači Crvene zvezde sećaju kada je za njih igrao Ligu šampiona za mlade, majstorski sačekao povratan pas Filipa Stojanova i plasirao loptu u mrežu domaćih.

Dubočica nije imala kud, morala je napred, pa smo u nastavku gledali mnogo otvoreniji fudbal u kome su Leskovčani bili opasniji, ali su uprkos pristojnim šansama na pauzu otišli razočarani. To se međutim promenilo već početkom drugog poluvremena. U 53. minutu je centaršut Strahinje Petrovića iz prekida na suprotnoj stativi sačekao iskusni Predrag Đorđević, još jedan bivši igrač Zvezde, i glavom loptu sproveo iza leđa Veljka Markovića, pa su brojni navijači Dubočice mogli da zapevaju.

Sav taj stres kao da je malo zaplašio aktere utakmice, pa je u poslednjih pola sata ritam igre pao, s tim da su domaći imali dve solidne šanse da stignu do sva tri boda. Nisu ih iskoristili što i ne čudi toliko uz svu nervozu prisutnu zbog uloga. A zbog koje su uostalom obe ekipe završile sa po desteoricom igrača na terenu zbog isključenja Marka Milića u Dubočici i Bojana Dojkića u Radničkom.

Ništa na dušu sudije Aleksandra Vukadinovića iz Niša. Štaviše, njegov tim je, uprkos ponekoj glasnoj psovci sa tribina, karakterističnoj za ovakve terene, odlično obavio posao što i nije bilo tako lako s obzirom na to da Piroćanci uporno potenciraju da komšije iz Leskovca imaju sudijsku podršku zbog toga što im država gradi novi stadion.

Danas zaista nisu imali na šta da se požale. Ali leskovački Old Traford još nije siguran da će od leta ugostiti timove Mozzart Bet Prve lige.

U završnici prvenstva, Dubočica ide na noge Timoku, Topličaninu, Radničkom iz Svilajnca i paraćinskom Jedinstvu, a čeka Budućnost iz Popovca, Jagodinu i Vlasinu. Pirot će biti domaćin Dunavu iz Prahova, prežaljenom Car Konstantinu, Pčinji iz Trgovišta i Timočaninu, a u goste će kod Timoka, Budućnosti i Topličanina.

Utisak je da Piroćanci imaju lakši raspored, a imaju i onih 2:1 protiv Dubočice iz Pirota. Međutim, ovde će jedan kiks da odlučuje.