Tikinjo Soares (©Reuters)

Blista Tikinjo Soares, Botafogo ne spušta papučicu s gasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 31.07.23. | 01:24

Brazil 1: Lider iz Rija rutinski pregazio Koritibu sa 4:1 i ostao na čak 12 bodova viška u odnosu n Flamengo i Palmeiras

Bude se Palmeiras i Flamengo, giganti iz Sao Paula i Rija su sve bolji, ali kolo u zemlji fudbala vodi Botafogo. Fantastični Tikinjo Soares i drugovi ostvarili su 14. pobedu u 17 kola Brazileiraa. Lako su na svom stadionu Nelton Santos pobedili Koritibu sa 4:1 i zadržali 12 bodova viška u odnosu na najbliže pratioce.

Na svom terenu u Riju, crno-beli su nepogrešivi ove sezone. Devet utakmica – isto toliko pobeda, uz samo dva primljena pogotka. Najzaslužniji za renesansu tima, koji je pre dve godine igrao u drugom rangu u Brazilu, je sjajni napadač Tikinjo Soares. Prošle godine se vratio posle kratke epizode u Olimpijaksosu i doživljava drugu mladost u otadžbini.

Ubedljivo je najbolji strelac u Seriji A sa 13 golova, pet više od Vitora Rokea, napadača Atletiko Paranaensea. Najbolje partije u karijeri Soares je pruža u Portu, malo se „izgubio“ u Kini, a ove godine blista u dresu senzacionalnog lidera šampionata Brazila.

Tikinjo se u 17. kola proitv Koritibe dva piuta upisao u listu strelaca, i to oba puta glavom, prvi posle kornera u prvom poluvrmenu, a drugi u nastavku susreta posle odlične kontre domaćina. Dvostruki strelac na ovom meču je bio i Gustavo Sojer koji je upisao prve pogotke u novom šampionatu.

Palmerias je imao loš niz ovog meseca, ali je branilac titule opet onaj stari, ubitačan u napadu. Proradio je najbolji strlac tima Roni, dvostruki stelac u pobedi u Belo Orizonteu protiv Amerike Mineiro sa 4:1. Njemu su ovo bili prv pogoci posle jednomesečne suše. Nije ove sezone tako ubitačn kao prošle, a imao je i povrede na startu šampionata. Na kontu ima četiri pogotka i najavio je bolju formu u drugom delu Brazileiraa.

Odlično je bilo i pojačanje iz Bragantina ove godine Artur. Tim portugalskog trenera Abela Fereire je, čini se, sa drugom vezanim trijumfom, izašao iz krize i pokazao da se nije odrekao brazilske krune i pored 12 bodova zaostatka za Botafogom.

Gremio je bio na pragu poraza u Gojaniji. Golom Mateusa Babija u 77. minutu Gojas je vodio protiv ekipe iz Porto Alegrea sa 1:0, ali je Andre u trećem minutu sudijske nadoknade doneo bod - 1:1 timu koji s klupe predvodi Renato Portalupi.

----------

Ako na svoj tiket dodaš jednu utakmicu Svetskog prvenstva za žene, možeš da dobiješ vaučer Belodore parfimerija od 25.000 rsd + 10.000 rsd