Obradović (©Starsport)

Bod svima po meri: Javor i Železničar zagrljeni idu u baraž

Vreme čitanja: 2min | pet. 24.05.24. | 20:28

Igra bez mnogo rizika posle golova – 1:1

Remi kojim su svi zadovoljni. Javor i Železničar zagrljeni idu u baraž, baš kao što se nekako i očekivalo pre početka poslednjeg kola plej-auta Mozzart Bet Superlige – 1:1.

Pančevci su izvukli onoliko koliko im je dovoljno da izbegnu dramu, dok je Javor u teoriji gledano možda mogao da juri i pobedu za izboreni opstanak, međutim, ko zna kako bi se u toj situaciji razvijali rezultati na ostalim stadionima.

Javor će u baražu za opstanak u ligi igrati sa Tekstilcem, dok će Železničar odmeriti snage sa Inđijom.

Utisak je da nije bilo previše rizika u igri sa obe strane nakon izjednačenja u 76. minutu, mada je u drugom poluvremenu bilo trčanja, udaraca sa distance, poneke i šanse. Javor je najbolju priliku za pobedu propustio u 73. minutu, kada je Trivante Stjuart promašio zicer za 2:0. Malo potom je Kahvić glavom s peterca doneo dragoceni bod Pančevcima.

Železničar je bio nešto bolji, konkretniji u prvom poluvremenu. Više puta je zapretio protivničkom golmanu od domaćeg tima. Mada, nisu to bile šanse iz kategorije stoodstotnih.

Grgić je prvi zapretio, Manojlović odbranio, kao i udarac Romanića u 22. minutu, koji je bio najbolja prilika u prvom poluvremenu. Pred sam istek 45. minuta izblokiran je Hajdin.

Javor je imao dva pokušaja da zapreti: Ratkovićev volej visoko preko gola i Stjuartova prilika u kojoj se spetljao u šesnaestercu, pa pravog udarca ka golu nije ni bilo.

Drugi deo samo što je krenuo Javor je poveo. Centrirao je Bosić, a Ratković glavom sa dva metra pogodio mrežu. Bilo je i nakon toga udaraca na oba gola, Obradović je u 57. minutu sa gol-linije skinuo pokušaj Romanića glavom.

I onda pomenuti rasplet: Stjuart je promašio zicer, a Kahvić pogodio bod koji život znači za Železničar.

JAVOR – ŽELEZNIČAR 1:1 (0:0)