Marko Marin (©AFP)

BOMBA! Marinov ligaški prvenac u derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 23.11.20. | 20:56

Al Ahli odigrao nerešeno sa Al Šababom

Gol, pa asistencija u sudaru sa iračkom Al Šortom u Ligi šampiona Azije. Ali morao je Marko Marin da bude strpljiv i sačeka skoro 11 meseci za ligaški prvenac u Al Ahliju. I nije mogao da izabere bolji trenutak da ga postigne. U derbi meča sa Al Šababom pogodak dojučerašnjeg fudbalera Crvene zvezde spasio je ekipu Vladana Milojevića poraza.

Na kraju 2:2, nakon što je Marin u 50. minutu postigao poslednji gol na meču. Prethodila mu je velika greška Al Šababovog golmana Gijedruijusa Arlauskisa. U noge je napucao loptu Marinu, nekadašnji nemački reprezentativac je spretno primirio pre no što je raspalio po njoj i pogodio pod sam rogalj protivničkog gola.

Al Ahli je posle pet kola na deobi trećeg mesta na tabeli saudijskog prvenstva, bod iza Al Šababa i tri iza vodećeg Al Hilala, aktuelnog šampiona, koji i ove sezone ima ubedljivo najkvalitetniji sastav sa Sebastijanom Đovinkom, Lusijanom Vijetom, Bafetimbijem Gomisom...

Uz Marina u Al Ahliju tu je i Ljubomir Fejsa, odigrao svih 90 minuta, pa Samjuel Ovusu, bivši fudbaler Radnika i Čukaričkog, opasni Sirijac Omar Al Soma...